Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Joga van-e a munkáltatónak a...

Joga van-e a munkáltatónak a gyes végéig fizetés nélküli szabadságon tartani?

Figyelt kérdés
Ezt mondta nekem a hr-es,mert most nincsen üres pozíció, én viszont már találtam másik munkát, tehát nem akarok passzív munkaviszonyban lenni náluk feleslegesen. Megnéztem a munka törvénykönyvét, és az alapján nekem teljesen egyértelműnek tűnik,hogy nekem jogom van bármikor megszüntetni a fizetés nélküli szabadságot,ha legalább 30 nappal hamarabb írásban jelzem ezt. Ugye jól értelmezem? Köszi a választ!
2019. júl. 26. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Bármikor jogod van felmondani
2019. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fizetés nélküli szabadságot TE kérted amikor gyesre mentél és a munkáltató köteles engedélyezni. Legalábbis ha a munkáltató törvényesen járt el.
2019. júl. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de pont felmondani nem szeretnék, mert akkor nem jár végkielégítés. Hiszen én visszamentem volna dolgozni a cégemhez, gyakorlatilag tavaly nyár óta bombázom őket,ezzel a kéréssel. Csak húzzák az időt, hogy felmondjak....
2019. júl. 27. 07:13
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Felmondanál, végkielégítéssel...

Ügyes, végtelenül ügyes!

2019. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most ebben mi nem érthető??? Senki nem a kérdésemre válaszol....


Vissza akartam menni a céghez dolgozni, ahonnan elmentem szülni. Gyakorlatilag lassan 1 éve kérdezgetem, mikor,hogyan,mert szeretnék újra dolgozni. Amikor elmentem szülni, már akkor is pontosan tudták,mikor tervezek újra munkába állni. Halogattak, halogattak, de mostmár muszáj vagyok valahova elmenni dolgozni.

Ha nem tudnak foglalkoztatni, márpedig ezt telefonban elmondták tavasszal és azóta is többször, akkor nekik kéne felmondaniuk és nekem jár a végkielégítés. De hivatalos értesítést nem adnak erről,mert szerintük a gyes végégig nem kötelesek visszavenni aktív állományba. Úgyhogy ha valaki tud érdemben válaszolni arra a kérdésemre, hogy ezt valóban megtehetik-e, akkor azt megköszönöm.

2019. júl. 27. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Írj nekik egy tértivevényes levelet, hogy x nappal megszakítod a fizetés nélküli szabidat és munkába állsz.

Az afott napon jelenj meg munkaképesen a hr-en

2019. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Felmondanál, végkielégítéssel..."


Vissza akar menni dolgozni, te szerencsétlen...

2019. júl. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!