Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi türelmi időt adnátok a...

Mennyi türelmi időt adnátok a munkahelynek abszolút bizonytalan csúszó fizetés esetén? Semmi pénze nincs a munkáltatónak

Figyelt kérdés

Mennyi türelmi időt adnátok a munkahelyeteknek, ahol 10+ éve dolgoztok, csúszó fizetés esetén?

Kifejtem!

A fenntartó ma kijelentette (csak szóban egyelőre) hogy nincs pénze nem fog megjönni a fizetés. Bizonytalan ideig szünetel mindennemű bérfizetés.

Ugyanakkor semmi közelebbit nem tudni arról mi ez a „bizonytalan“ ideig konkrétan. Röpködnek a hírek/rémhírek arról hogy pár hét, 1-2 hónap, 2-3 hónap, őszi semmi.

Vagyis lehet 1-2 hét múlva lesz pénz lehet nem, de lehet majd csak nyár végén lesz pénz.

De lehet akkor se. Semmit se tudni. senki se tud semmit.

A munkáltató eközben hallgat, nem válaszol semmire.


Ez egy iskola egyébként (alapítványi).

meddig várnátoK? meddig maradnátok?

naygon kényes kérdés ez, mert már az áprilisi fizetés se fog megjönni, tehát ha én ma felállok és többet be se megyek, már akkor is 1 hónapot ingyen dolgoztam.


Szóval ki mit mond?

Ez egy iskola itt az év vége lezárások érettségi temérdek munka és mindez már 1 hónapja ingyen voltaképp?

Ki mit tenne?


2018. máj. 9. 18:28
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Megelőzve a trollokat hogy megint én vagyok...



Igen, megint én vagyok már írtam ez ügyben de most vált igazán élessé a szitu. Eddig csak teóriagyártás folyt most már éles.

Nincs pénz. Bejelentve fenntartó által.

nekem a dolgozónak meg reagálni kell. Megyek/maradok és ha megyek hogy és ha maradok hogy...

A munkáltató meg hallgat sunyít nem válaszol bujdokol elérhetetlen.

2018. máj. 9. 18:31
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőt tenném. Bemennék a főnökhöz, és egyesen rákérdeznék, hogy mikor várható az elmaradt fizetés. Ha nem ad egyenes választ, vagy közli, hogy 1-2 hónappal később akkor én a következőt mondanám.

Rendben, megértem, hogy nincs pénz. Addig amíg nem kapom meg az elmaradt havi fizetésemet addig elmegyek fizetetlen szabadságra. Majd jövök dolgozni amikor van fizetés. Egy biztos. Nem dolgoznék tovább ingyen. Mert ha nem fizet akkor csak 1 hónapot bukjak, ne több havit.

2018. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Ha ezen a héten nem kapom meg a fizetésemet akkor hétfőn bejelnteném a főnöknek, hogy ingyen nem dolgozom. Vagy fizet vagy elmegyek fizetésnélküli szabadságra vagy felmondanék. Közben jelezném hogy felkeresek egy munkajogászt és jogi lépéseket teszek.


Ha Te vagy az alapítványi iskolás ember (aki nem tanár csak egy szemlélő) akkor végre keress már egy normális állást. Eladót keresnek szinte minden kerületben. Nem nagy pénz de több mint amit most kapsz. Esetleg mehetsz postai kézbesítőnek, pénztárosnak vagy autóbuszvezetőnek.

Csak írd meg a környéket és keresünk Neked állást.

2018. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Gyakorlati gondok.


1. Ha én felmondok még az elvi lehetőségét is kizárom a későbbi esetleges végkielégítésnek, hiszen én mondtam fel.


2. Fizetés nélküli szabadság akkor lehetséges ha a vezető belemegy, és a vezető nem megy bele ezt már régebben is tisztázta. Hallani se akar róla továbbra is járjon be mindenki fizetés az lesz amikor lesz vagy nem lesz, de be kell járni-vagy fel kell mondani. Ezt mondta többx.


3. Ha én ennek ellenére azt mondom nem megyek be majd csak ha lesz pénz akkor tálcán kínálom neki az azonnali fegyelmivel történő kirúgás lehetőségét. Indokolatlan meg nem jelenés a munkahelyen = azonnali kirúgás.

2018. máj. 10. 06:16
 5/30 A kérdező kommentje:
És persze ha ki is rúg fizetni akkor se fog.
2018. máj. 10. 06:21
 6/30 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, hogy csak kifogásokat keresel. Mivel nem kaptad meg a fizetésedet a megfelelő időpontban, ezért a munkáltató követett el szabálytalanságot.


Keress fel egy munkajogászt! Majd ő ad neked olyan tanácsot amit megfogadhatsz.

2018. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Úgy érzem, hogy csak kifogásokat keresel. Mivel nem kaptad meg a fizetésedet a megfelelő időpontban, ezért a munkáltató követett el szabálytalanságot.


Keress fel egy munkajogászt! "



Csak úgy jelzem már rég jártam munkajogásznál már vagy 1 hónapja mikor még csak teória volt az egész ügy.

és amit leírtam 1-3 pontban azt mind a jogász mondta.


De akkor nézzük tételesen mit is mondott egy MUNKAJOGÁSZ!

- ha felmondok megtehetem de ekkor helyből ugrott a végkielégítés elvi lehetősége is hiszen én mondtam fel. Fizetést perzse hiába mondtam fel akkor se kapok majd, ha nincs pénz akkor nincs pénz, max mehetek bíróságra de akkor se lesz pénz, és akkor végrehajtás majd évek múlva de mivel ez egy nonprofit hely saját vagyona zéró így a végrehajtás is...


- maradhatok és melózhatok tovább arra várva hogy hátha fizetnek/vagy kirúgnak. Nos fizetni nem fognak nincs miből kirúgni meg nem fognak, mert ha kirúgnának akkor azonnal fizetni kéne de nincs miből.... A munkáltató pontosan tudja hogy ha kirúg akkor fizetnie kell = nem rúg ki. Megvárja hogy magamtól menjek el = ld. előző pont.


Vagy persze lehetek olyan hülye hogy maradok még hónapokig és akkor majdan összejön 1 hó helyett 4-5 hó fizetetlen munkaidő amit éppúgy nem fizet ki mint ezt az 1-et.

És akkor ott vagyok ahol a part szakad, eldönthetem h megyek/maradok majd hónapok múlva = ld előző pontok.


Tehát pénz se így se úgy nincs.


Van hiba a JOGÁSZ ÁLTAL elmondottakban?

2018. máj. 10. 08:15
 8/30 anonim ***** válasza:

Akkor menj betegállományba.

Egyébként keress egy ügyvédet, mert ilyen nincs, hogy nem fizet a főnök de kötelezi továbbra is az ingyen munkaidőt. Olyan sincs, hogy " hát istenem nincs pénz, nem kapsz pénz" Ha így működne akkor nagyjából minden második cég eljátszaná évi 2 hónapig ezt, és ingyen dolgoznának az emberek.

De ha ezekre is van kifogásod akkor nem jobb bukni a végkielégítést, és normális munkahelyet keresni ahol van is fizetés? Csak gondolkodni kell.

Lóg a főnök 1 havi fizetéssel. A végkielégítés mondjuk 3 havi. Vagyis 4 havi fizetést buknál a felmondanál. Vagy maradsz dolgozol ingyen még akár 3-4 hónapig is. ÍGy az elmaradt 1 havival együtt lehet 4-5 havi ingyen ledolgozott hónapjaid ami nincs kifizetve.Plusz a 3 havi végkielégítés ami szintén nincs.

Még valamit. A szerződés megszegése, be nem tartása nem csak a munkavállalóra vonatkozik. Munkaadónak ugyanúgy be kell tartania a szerződési feltételeket. Mivel nem fizet, így szerződés szegett. Egy jó ügyvéd simán megszorongatja egy ilyen főnök tökeit.

2018. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszer 3 hónap késés volt. Viszont biztosra tudtuk, hogy a 3 hónap leteltével ki lesz fizetve minden bér. Így vártunk... kicsit gáz mondjuk, ha addig valaki nem ad kölcsön...
2018. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nincs pénze a munkáltatódnak és te végkielégítést akarsz?!

:)


A munkáltatódnak nincs pénze és nem is lesz vagy lesz, de ki tudja mikor. Már 1 hónapot így is ingyen dolgoztál.

A boltban adnak ingyen kenyeret?

Nem.

A fenntartó közölte, hogy bizonytalan ideig szünetel a bérkifizetés, te viszont dolgozhatsz neki ingyen - szép!


Fizetetlen szabiba nem megy bele, persze kellenek neki a balekok.


Nézd!

Nincs rá garancia, hogy megkapod a pénzed, de ha még meg is kapod MAJD valamikor, addig is miből élsz?!


És ha ennyire rossz a helyzet, gondolod, hogy később csoda történik majd vagy mire vársz egyáltalán?


Már rég fel kellett volna állnia az egész kollektívának.


Egyébként ha nincs pénz és felmondasz, akkor miből fizet ki?! Merthogy akkor azonnal ki kellene....


Én tuti nem dolgoznék ingyen és már az 1 hónap is sok!


Megértem, hogy reménykedsz, meg iskola, meg 10 év, meg minden megszokott, biztos szereted is, de akkor is ez egy langyos x.r, aminek jó vége ritkán szokott lenni....

2018. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!