Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet visszaszerezni, a...

Hogy lehet visszaszerezni, a kölcsön adott pénzt?

Figyelt kérdés
Párom az én pénzemből kölcsönadott a haverjának 1,5millió forintott,aki azt ígérte, hogy max. egy hónapon belül vissza adja, ez volt három hónapja. Azóta igérget, hogy majd ekkor, meg akkor utalja meg vett fel hitelt csak a bank még nem utalt stb... szöveggel jönn mindig. Sajnos igazán bizonyítani nem tudom, hogy adtam neki, max. az utalásnál látszik. Ilyen esetben a rendőrség foglalkozik az esettel? Vagy valami más megoldás létezik?
2019. júl. 27. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Sehogy.


Hogy a kapcsolatot megtartanám-e ahol a 'párom' szórja a pénzem hülyékre, az más kérdés.

2019. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyzőnél fizetési meghagyást kérni ellene az összegre, aztán annak vagy ellentmond, vagy nem.

Ha nem mond ellent, akkor lehet menni a végrehajtóhoz, hogy hajtsa be.

Ha ellentmond, akkor meg a bíróságra benyújtani a keresetlevelet és a perben kérni, hogy adja vissza a korábban utalt összeget.

2019. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha semmi írásos bizonyíték nincs a kölcsönről, akkor csak reménykedhetsz, hogy hátha visszaadja. Ha te utaltál és a beleegyezéseddel történt, akkor nem értem, hogy tudtál ennyire felelőtlenül kölcsönözni.

Ha viszont a párod utalt a közös számlátokról, a beleegyezésed nélkül, akkor őt tenném felelőssé és beperelném.

2019. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Nincs az a párom, társam, férjem, szerelmem, aki valaha is közelébe férkőzne ekkora összegemhez. Neked ez egy tanulópénz volt.
2019. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!