Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogyan hasznisítanátok egy...

Ti hogyan hasznisítanátok egy 3000 m2 -es telket? (Erdő telepítés? )

Figyelt kérdés

Nyíregyházától nem messze sóstón, egy nagyon jó környéken, van egy nagy telkem a szomszédokhoz képest. Már a legtöbben beépítették családiházzal csak a miénk áll üresen, ha jól tudom akkor a tul. lapján még termőföld. Én valami nagyot szeretnék építeni rá és még gyűjtenék az építkezésre, ezért azalatt az idő alatt valamit kéne vele kezdeni hogy legyen valami hozama. Jelen értéke kb 5-10M. Kérdés hogy ti mit kezdenétek vele? Nem igazán szeretném az időmet rá áldozni, ezét gondoltam egy kisebb "erdő" telepítésére, ez megérné?

Hallodtam nagyon sok pénzért vágnák ki és vinnék el és ezért nem éri meg úgy ahogy van, ez igaz? Ti mit kezdenétek ezzel a telekkel? Az van hogy szerintem kb még 10, ESETLEG 15 évig még semmi nem lesz rajta építve. (NEM szeretném eladni mert családi örökség...hosszú miért nem...)



2019. júl. 27. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Pedig mindenképpen rá kell áldozni az időd, ha azt akarod hogy legyen belőle a haszon.


Én a helyedben vennék haszonállatokat, majd szaporítanám őket.


Legtöbbjüknek az etetése olcsó, tyúkféléknek nyáron kaja sem kell tele van a föld rovarokkal.


Neked kajára soha nem kellene költeni, és még eladni is tudnál belőle, annyi lenne.


Pld tojásfélék, kecsketej, kecskesajt, tehéntej, tehénsajt.


Léteznek különleges és drága dísztyúkok, amiket szaporíthatsz, majd eladhatsz.

2019. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Akár erdőt is lehet, amit csak akarsz. Én még olyant is láttam, hogy valaki bevetette egy területet búzával az emeletes házak között.
2019. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Olcsó haszonállat, amit nem kell etetni :D 3000 m2-en tehèn :D Zseni az első, tènyleg zseni, csak nem látott mèg bocit az állatkerten kívül.


Na, viccet fèlretève, próbáld bèrbeadni, hátha kell valakinek. Egy föld rendbentartása pènz, idő ès szakèrtelem függvènye, nem egyszerű. A fásítás persze kevès gondozást igènyel, azt körbejárhatod.


Nagyot èpíteni amúgy nem èri meg. Sóstó drága környèk, ha átminősítenèk belterülettè fel lehetne osztani 3-5 telekre ès családi házakkal èrtèkesíteni. Persze ha sarásig vagy pènzzel, akkor mehet majd rá egy villa is, aztán a kertèsz elvacakol a birtokkal.

2019. júl. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Akácerdő de azzal is van meló, másodolni kell őket pár év múlva, a leszáradt ágakat le kell vágni, az őzek is tönkrevághatják az egész erdőt az elején, ha meg nem egyszerre nőnek meg még több lesz vele a munka.
2019. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen környék, de miért nem keresel egy vállalkozót és építtetsz társasházat, mini lakóparkot rá, az egyik lakás a tiéd lenne, a többit el lehetne adni.


Erdőt telepíteni nem nagyon éri meg ilyen kis területre meg házak közé.

Ha nagyon nem akarsz vele foglalkozni, akkor add bérbe egy gazdának aki megműveli minden évben.

2019. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!