Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Nav 2 millió forint vagyonos...

A Nav 2 millió forint vagyonosodási adót szabott ki nekem, milyen részletfizetési esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

2019. júl. 30. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
VAgyonosodási adó nincs. VAgyonszerzési illeték, az van.
2019. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Velük tudod megbeszélni. Ha ez valami elhallgatott jövedelemből adódó fizetnivaló, akkor érdemes amúgy is sírni és részletfizetést kérni, mert egyik ismerősömre rávertek 1 millió forint büntetést, és amikor szó nélkül kifizette, jött a következő vizsgálat, hogy miből, és megint megbüntették.
2019. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Vagyonosodási adó nincs.


Az adóhatóságnál lehet kérni:


- Részletfizetést (500 ezer-ig maximum 12 hónapra automatikusat is)

Vagyonfeltárás előzi meg, az alapján döntik el, hogy megadják, vagy sem. Az "automatikus részletfizetésnél" nincs vagyonfeltárás. De 2 milliónál ez nem opció.


- Halasztás: Ha bizonyíthatóan egy későbbi időpontban tudod megfizetni a tartozást, akkor jöhet szóba. Ezt valamivel igazolni kell. Pld. adtál kölcsön valakinek, és X. Y. napon jár le a visszafizetési határidő, tehát akkor jutsz egy nagyobb összeghez. Stb.


- Mérséklés: Kéred elengedni a tartozást, mert annak megfizetése megélhetésed veszélyezteti. Szintén vagyonfeltárás előzi meg, az alapján döntenek, hogy elengedik, vagy sem.


Ezt a nyomtatványt fogják kitöltve kérni:

[link]

2019. júl. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent pontosan a vagyon feltárás?
2019. aug. 2. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Én egyszer kaptam valami nagyjából 10 ezer forintos büntetést elrontott bevallás miatt, még diák voltam, bent a NAV-nál (illetve akkor még Apeh) kitöltöttünk valami űrlapot, az volt a vagyonfeltárás. Olyan kérdések voltak rajta, hogy hány ingatlanom van, mennyi a jövedelmem, van-e drága ingóságom stb, repülőgépem, nagyobb összegű befektetésem stb. Persze az ügyintézővel együtt végigkacarásztuk, mert diákként a legdrágább ingóságom egy részletre vásárolt mosógép volt. El is engedték a tartozást.
2019. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Belinkeltem a kérelem elérési útját (FAM1). A benne megtalálható vagyont nézik.

Ha van autód, milyen értéket képvisel, mikor vetted (tartozás előtt, vagy alatt stb.), ugyanez a többi vagyontárgyaddal is, valamint a háztartásodban élők anyagi helyzetét is nézik. Havi bevételek, kiadások (közműszámlák stb.).


Kb. ez a vagyonvizsgálat, vagyonfeltárás.

2 milliós tartozásnál nem tudod megúszni...

2019. aug. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!