Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Esetleg ebbe fektetni?

Esetleg ebbe fektetni?

Figyelt kérdés

Igen, én voltam aki korábban hasonlót kérdezett.


Faluban élek, egy kb 25-30 millió forint értékű családi házban. Egy ismerősöm ma költözött egy lerobbant régi házba albérletbe havi 60.000 forintért, és neki kell rendbe rakni az udvart, stb. Kb egy tanyán van, 2-3 milliónál nem érhet többet. Ezt komolyan 60 ezerért ki lehet adni?


Ha eladom a házat és veszek 5 ilyen ótvar ingatlant a környéken, felújjíttatom a leendő albérlővel (lelakhatja mondjuk az árát), akkor az havi 300 ezer nekem ingyen? Még ha legálisan adózok is utána, meg kicsit olcsóbban veszik ki, akkor is egész jó passzívan.


Attól nem félek, hogy 'gázos' bérlőim lennének, hiszen megválogatnám azért, illetve vagyok elég határozott hogy kirakjam őket :)


2019. júl. 31. 22:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy akár egy minimálisat költök rájuk hogy nézzenek ki valahogy
2019. júl. 31. 22:25
 2/4 A kérdező kommentje:
Még ha kicsit túlkalkuláltam volna, és csak 3 ingatlanból csak 50 ezer jönne, az is 150 ezer, mellette dolgozok akkor egész jó kiegészítés!
2019. júl. 31. 22:27
 3/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Csináld :-)

Te mibe költözöl?

Lesz mindig alberlőd?

Jó szerződést köss velük ügyvéd előtt... Akinek fizethetsz

...

2019. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csinálhatod, de frekventált helyen is általában nem 12, hanem 11, de inkább 10 hónappal lehet kalkulálni.

Viszont én nem fektetnék be ilyenbe, rossz helyen, csak ha van megtakarításom/befektetni való pénzem, és először csak 1-el kezdeném, nem 5-el.

2019. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!