Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan béreltetek lakást...

Hogyan béreltetek lakást Ausztriában?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem kimenni. Semmi konkrét állás nincs, csak elfogadják a szakmámat és elég jó fizetések lennének.


Viszont a legtöbb helyen megszabják feltételnek, hogy:

Munkaszerződés

Kereseti igazolás

Utolsó három havi bérpapír


Két lehetőséggel kapcsolatban vannak kérdéseim:

Ha úgy mennék ki, hogy még nincs munkám, de van pénzem lakásbérlésre, kaucióra, arra, h hónapokig eltartsam magam munka nélkül.

Kiköltöznék és keresnék munkát.

Így lehet lakást bérelni? Munkaviszony nélkül.



A másik, találnék egy munkát, leszerződnék, hogy pár héten belül vagy 1 hónapon belül kezdek. Erről nyilván adnak valami papírt.

Így már lehetne lakást bérelni?


Ami még ide kapcsolódik:

Az ausztriai munkaviszony létesítéséhez, kell-e ausztriai lakcímet igazolni?

Kell-e ausztriai bankszámla és annak feltétele-e az ausztriai lakcím?


Tehát ha valaki kimenne dolgozni, de a munkahely nem intéz neki szállást és nem munkásszállón akar lakni, akkor ennek mi a menete.


Előre is köszönöm szépen!

Kérem az írjon, akinek köze is van a témához.



2019. aug. 2. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában elég sok vállalkozó hirdet munkát. Nála meg csak megegyezés kérdése, hogy kell-e lakcím, bankszámla, stb.
2019. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

Itt kint ha van munkád kapsz lakás ( albérlet ) ha van lakás van munka .

1 éve jöttem ki Klagenfurtba 3 hónapig munkás szállás volt , amint lehett húztam albérletbe . Igen kell a munka szerződés , 3 havi keresni igazolás és akkor tudsz lakást ki venni .

Itt klagenfurba nem nagyon adják ki a lakásokat / házakat “”bevándorlónak”” azaz sem magyarnak sem más országból származónak . Persze ez tulaj függő . Én egy házat bérlek ennek a tulajdonosa egy svájci fogorvos befektetésként vette , azaz alapból arra , hogy ki adja albérletbe . Őt pl nem érdekelte , hogy magyar vagyok és mem osztrák . Igen 1 havi albérletet díjat le kelett tenni , 3 havi kereseti igazolás kellet és munka szerződés .

Itt 2 féle albérlet van . Van a hideg illetve a meleg albérlet . A meleg albéretben a rezsi is meg minden benne van ,- hideg albérlet meg külön van a rezsi azaz én fixen fizetek 800eurot ebben a rezsi meg minden benne van csak ami nekem kell azt fizetem a rezsit minden mást ami a házzal kapcsolatos az benne van az albérlet díjjába . Igen ez így is egy dràga albérletnek számít , de nem mindegy , hogy egy össz komfortos felújított , mindennel ellátott házban lakom , 2 beállós garázs , benne a hómaro megy egy rakat dolog ami itt télen kell , baromi nagy halas tó , a kertet kertész gondozza úgyhogy én nem kertészkedek . Nekem meg éri azt a 800 eurót , hogy nem érdekel , ha valami nem működik szólok a főbérlődnek , hívom a szerelőt a kavitási költéget meg le számoljuk az adott havi díjból .

2019. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!