Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyerekek lehetnek potenciális...

Gyerekek lehetnek potenciális pénzforrások?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy hogyan is kellene elkezdenek pénzt keresni, félretenni, jövőt építeni még ilyenek. Miközben így ezen töprengtem megosztottam másokkal is ezt a megoldásra váró problémát. Így tulajdonképpen felmerült, hogy ami búcsúkon szokott lenni körhinta, ugrálóvár stb tulajdonképpen akár jövedelmező is lehet. Kissé úgy gondolom, hogy gyerekek szórakozásából pénzt csinálni nem túl szép dolog, viszont akárhogy számolok mindig bitang nagy számok jönnek ki. Egy nap alatt 120-240 közötti bevétellel már el lehet indulni valamerre.

De! Itt jön képbe, hogy eddig nem gondolkodtam ilyenen, így nem is tudok róla szinte semmit. Szerintetek megérheti csinálni? Azt is sejtem, hogy ez csak szezonos dolog lehet hiszen télen nincsenek ilyen "fesztiválok" de mondjuk tavasszal meg összel még azért belefér egy párszor.

Hol tudok utána járni, milyen engedélyek kellenek egy-egy ilyen készülék üzemeltetéséhez, illetve kiállításához?



2019. aug. 3. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

"Egy nap alatt 120-240 közötti bevétellel már el lehet indulni valamerre."


Aztán ha tudnád mennyi helypénzt fizetnek lehet lehidalnál.

2019. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Zseni vagy milliardoa lwszel
2019. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég egy olyan olyan vállalatnál voltam tanácsadóként, akik napi 1-1,5 milliós bevétellel rendelkeznek, amiből a tiszta hasznuk jobb napokon pár tízezer forint, és zsebben sem marad nagyságrendileg több. A tankönyvi példája annak, amikor valaki csak azért dolgozik, hogy elfáradjon, mert más értelme nincs. Nagyjából te is erre készülsz.

Ha ekkora üzlet lenne, mindenki ezt csinálná. Ne csak a bevételeket nézd, hanem a kiadásokat is! Egy ilyen játék nem olcsó újonnan, használtan meg a kutya nem vállal rá garanciát, a javítás pedig nem két fillér, ha mégis gáz van. A különböző településekre se varázsütésre terem ott, illetve két falunap között, valamint szezonon kívül tárolnod is kell valami normális helyen, az sem ingyen van. És akkor ott van a te órabéred, nyilván legalább annyit szeretnél a zsebedben tudni, mintha alkalmazottként lennél ott valaki mellett, ez bérekkel járulékokkal pont kétszerese lesz a nettódnak. A helypénzről még szó sem esett, ahogy a biztosításról sem... és akkor a maradék lenne a hasznod.

Nézd, nem rossz ötlet, meg lehet belőle élni, ha sok szabadidőd van, de egy ilyen játék legfeljebb jövedelemkiegészítésnek jó, ha egyáltalán.

2019. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

" viszont akárhogy számolok mindig bitang nagy számok jönnek ki."


Miféle számítások alapján jönnek ki Neked ezek a számok?

A kiadási oldalnál milyen számok jönnek?


Még csak annyit hozzá: a minap jöttem haza a Balatonról, este kb. 7 óra volt, ment a körhinta és a 20-25 férőhelyes körhinta szinte üres volt, mindössze 3-an ültek benne.


Vállalkozói adó havonta min. 50 ezer ft, ha egy fillér bevételed nincs, akkor is.

És igen, a helypénz - nagyon kemény dió tud ám lenni.


Körhintát felépíteni ki fogja? Embereket vinni kell magaddal, akik értenek az összeszereléshez, mindig más településre, munkabérük, szállásuk, stb.

2019. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban, akár 1,5órát is várni kellett, ha fel akart ülni az ember, 10év kihagyás után lesétáltunk, összesen 7-en voltak velünk együtt, körbenéztünk és 5 perc után távoztunk.

2napos szokott lenni, majd 1 héttel később +1 nap, de első nap összepakoltak, ennek is már 5-6 éve, 3 éve meg teljesen megszűnt.

Megérhette nekik??? Szerinted miért hagytak fel vele???


Győri óriáskereket közel 3 hétig építették, 4 embernél többet sosem láttam rajta, többnyire 1-2 emberrel ment, vagy szimplán állt az egész.


Kíváncsivá tettél melyik az a település, ahol még van rá igény. Elárulod nekünk is???

2019. aug. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Én is elgondolkoztam ezen a dolgon, amikor láttam az ilyen-olyan ugrálóvárakat a rendezvényeken.


Aztán kicsit jobban megfigyeltem őket, és a tulajdonosaik/üzemeltetőik inkább tűntek szakadtnak, mint olyannak, akit felvet a pénz.


Gondolom a helypénzre, a tárolásra és az üzemeltetésre megy el a bevétel nagy része, ami ráadásul elég rapszódikus lehet.

2019. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!