Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is azért költik...

Szerintetek is azért költik utazásra a fiatalok a spórolt pénzüket mert esélyük sincs egy 25-30 milliós ingatlanra?

Figyelt kérdés

Ma olvastam valahol egy cikket amiben ez volt a pénzügyi helyzetről írva. Esetemben ez teljesen igaz, el tudok menni egy hétre nem túl drága helyre tengerpartra, de úgy érzem bármennyit is raknék félre kb. 50 év múlva lenne meg ennyi pénz. Mivel ez annyira lehetetlennek tűnik inkább próbálom kiélvezni a mostani lehetőségeket.

Fizetek lakástakarékot,de ahogy emelkednek az árak mire lejár már egy garázst sem tudnék venni belőle.

Ti hogy csináljátok?



2019. aug. 8. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem vagyok már annyira fiatal, de én azért költök utazásra, mert az élményekkel többre megyek, mint a lakásom felújításával (garzon 4 milliót se ér)
2019. aug. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell általánosítani. Most 30 vagyok, de több lakást is akarunk még venni. Az utolsónak idén fizetjük ki az utolsó részletét. Direkt nem írok számokat, mert a mentalitás a fontos, nem hogy mennyi van. Mi a nyugdíjunkat akarjuk finanszírozni a kiadott lakásokból, plusz nem leszünk függve olyan munkahelytől, amit utálunk. Most nem veszünk semmi egyelőre, nincs még elég tőke hozzá.
2019. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem más oka is van ennek. Aki fiatal az ha utazik nem kell még kisgyerekről gondoskodnia, vagy akár 2-3 gyerekről, jó esetben a szüleiről sem még. Viszont ha dolgozik csak tud félre tenni utazásra. Főleg ha még otthon lakik, ugye abból indultunk ki, hogy házra nem tud gyűjteni azért utazik. Lakáshitel sincs ugyanezek miatt, felújítási költségekre sincs előirányzat... amit keres a nagy részét félreteheti.


Ezek miatt én azt mondom, ha valaki úgy érzi mennie kell valahova, hát tegye meg, mert ki tudja később tud-e, akar-e menni, lesz-e lehetősége.

2019. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
A másik az, hogy emlékezz vissza erre ha eljön az ideje, de lesz neked is házad, lakásod, egy kis lakástakarék, egy kis megtakarítás, egy kis csok, vagy ami majd lesz akkor, ha lesz párod ő is hozzá tesz ennyit és egy pici hitellel meglesz. Az ingatlan árak is eshetnek, nem lehet tudni.
2019. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Mi idén már voltunk nyaralni külföldön, 200ezerbe került kettőnknek. Összesen 400ezret keresünk, ebből 200ezret mindig félre tudunk tenni. 2év alatt így 5milliónk van. Vidéken élünk, itt egy ház 30-40 millió, lakás pedig 10-15millió. Nem érzem lehetetlennek pár éven belül összegyüjteni rá a pénzt
2019. aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!