Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy kórházban megfertőztek...

Ha egy kórházban megfertőztek egy vírussal, akkor beperelhetem őket?

Figyelt kérdés

2019. aug. 8. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Honnan tudod, hogy ott kaptad el és nem lappangott benned előtte? Nevetséges....
2019. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Be - de nyilván a kórházi fertőzés tényét később valahogy bizonyítani is kell majd.
2019. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha egyértelműen be tudod bizonyítani, hogy ott fertőztek meg (például gondatlanságból), akkor igen, beperelheted őket és van esélyed nyerni.

Ha nem tudod bizonyítani az egyértelműséget akkor is perelhetsz, csak akkor valószínűleg elveszted majd a pert.

2019. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Perelj csak
2019. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Nézd meg, hogy miket írattak veled alá. A perek ellen elég jól védik magukat, addig nem is műtenek, amíg nem írod alá a papírokat, öntudatlan állapot, cselekvésképtelenség persze kivétel.


Saját példám 39 oldalnyi jogi papírt írattak velem alá, addig nincsen műtét. Gerincérzéstelenítést javasolták altatás helyett, 6-or szúrtak mire sikerült jó helyre adni, ennek 2 éve. Nekem night terror-t okozott, 5-6 óra fekvés/alvás után iszonyat gerincfájás, bordaduzzadás az eredmény 4 óra körül már nem bírok megmaradni és fel kell kelnem miatta.

A papírokon aláírtam, hogy ismertették velem 1 000 000-ból 1 embernél fennáll ennek a lehetősége és hozzájárultam.


Elvileg 10 embernek van az egész országban, de érdekességképpen megemlítem, hogy közeli ismeretségemben rajtam kívül 4-nek. A dokimon kívül 5 orvossal konzultáltam, az összes szerint elfog múlni 2-3 hónap alatt... AHAM ezért is van lassan 2 éve!


"Örülök", hogy segíthettem egy kezdő orvos betanulását!

2019. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szándékosan vagy gondatlanságból, valamilyen szakmai protokollt megsértve, akkor igen. De nehéz lesz bizonyítani mert a kórházban amúgy is miben nyavalyát össze lehet szedni a többi betegtől.
2019. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Perelhetsz, de semmi esélyed, hogy nyersz is. Egy kórház a vírusok melegágya. Nincs ügyvéd, aki bizonyítani tudná, hogy nem egy másik betegtől kaptál el valamit.
2019. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jegecske válasza:
50%

be, szigorúan

mindenki -aki igy járt- csak legyint, pedig kellene mindenkinek és jobban vigyáznának a sterilitásra

2019. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Aztán megmondanád, kedves utolsó, hogyan vigyázzanak jobban? Addig sterilizálják az egyszer használatos szikéket, míg végleg el nem kopnak. A sebész ugyanabban a ruhában műt egész nap. Akkor képzeld el, mi van a többi osztályon, ahol "kevésbé kardinális" pont a sterilitás. Közelharcot kell vívni minden kiba5zott fillérért!
2019. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8


Ez nem jobban vigyázás, hanem pénz kérdése. A kórházi dolgozó dönthet, hogy betart minden szabályt és el tud látni egy nap 20 embert és a maradék 40-et aki a folyosón vár hagyja elpusztulni vagy ellát annyit úgy, ahogy tud és kockáztat.


Amíg itthon a GDP 7%-át költik az EÜ-re úgy, hogy a világátlag 10% és a fejlett nyugati országok a JÓVAL magasabb GDP-jük ből is jellemzően 10% felett költenek az EÜ-re addig te nem tudsz "jobban vigyázni".

2019. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!