Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Beperelhetem a megyei önkormán...

Beperelhetem a megyei önkormányzatot, ha nem fizet?

Figyelt kérdés

Bács-Kiskun megyében lakom, és egyetemre járok. Papíron jogosult vagyok a Bursa Hungarica ösztöndíjra és az egyetem utalja is szorgalmasan, de az önkormányzat még egy fillért sem adott ebben a tanévben, holott kötelessége lenne.


Be lehet ezért perelni őket?

Ha igen, mi az esélye, hogy pert nyerhetek?


2011. dec. 7. 17:56
 1/10 anonim válasza:

"Elszomorítalak:

Az állam egy kormányrendelettel megtiltotta a Wekerle Sándor Alapkezelőnek a kifizetéseket.

Tegnap hívtuk fel a WSA-t, és ők mondták... Okt 18.-ai hatállyal be lett tiltva a kifizetés és egyelőre nem is tudják mikor utalhatnak...

Viszont azt írták, hogy az iskolának ki kellene fizetnie az intézményi részt, mert azt nem tiltjs a rendelet, csak az önkormányztati részt nem fizetheti ki a WSA..."


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2011. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
B@@@@zdmeg... Ez komoly? Bár már egy szavukat sem hiszem évek óta, de még mindig sikerül meglepetést okozniuk. Ez tényleg odab@sz.
2011. dec. 14. 12:36
 3/10 A kérdező kommentje:
És hol is található ez e a kormányrendelet?
2011. dec. 14. 12:40
 4/10 anonim válasza:
Nem tudom, én csak bemásoltam, amit találtam ezen az oldalon (alá írtam a linket is). És azért kezdtem keresgélni hátha tud valaki valamit, mert nem kaptam én sem önkormányzati pénzt, csak az intézményit. Pedig a városom önkormányzata időben átutalta már nekik egyben a támogatási összeget.
2011. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez a kormányrendelettel betiltva dolog nem stimmel. Az összes ismerősöm, aki nem Bács-Kiskun megyei, megkapja az önkormányzati részt is. Szóval itt valami másról lehet szó.


További ötletek?

2011. dec. 16. 13:28
 6/10 anonim válasza:

Megérdeklődtem e-mailben. Ezt a választ kaptam: "Kérdésére válaszolva tájékoztatom, hogy ösztöndíja települési részét (mivel megyei támogatásban is részesül) korábban Bács-Kiskun megye fennálló tartozása miatt nem tudtuk átutalni, de a megye 2011.12.20-án beutalta a fedezetet, így a Wekerle Sándor Alapkezelő 2011.12.22-én átutalta ösztöndíját a Pécsi Tudományegyetem számlájára. Kérem, az egyetem tanulmányi osztályán érdeklődje meg a Bursa kapcsolattartótól, hogy várhatóan mikor tudják kiutalni az Ön bankszámlájára települési ösztöndíjrészét."


Kíváncsi leszek a januári ösztöndíjjal megérkezik-e a pénz...

2011. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát akkor én is megkérdem az egyetemen, hátha így már nem lesz mellébeszélés, mert eddig nem adtak pontos választ.
2011. dec. 30. 11:20
 8/10 anonim válasza:
Hát a januári ösztöndíjban is csak az intézményi rész van, úgyhogy már nem tudom mit higgyek...
2012. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tegnap beszéltem egy ismerősömmel, aki szintén Bács-megyei és ő mindig megkapja. A városi önkormányzat azt mondja hogy befizette, a megyei is azt mondja, a Wekerle Sándor Alapkezelő meg azt hogy neki nem fizettek.


Na akkor itt valaki hazudik b@sszameg...

2012. jan. 6. 10:18
 10/10 anonim válasza:
Nekem a Werkele azt írta, hogy megkapta az önkormányzati részt, és átutalta már a sulinak. Mivel a januári ösztöndíjban megint csak az intézményi rész volt, írtam a sulinak is, hogy vajon hol lehet a pénz. A tanulmányi hivatalból azt a választ kaptam, hogy a központi tanulmányi hivatalban érdeklődjek, és hogy "Gondolom, ott is volt kötelező bezárás a két ünnep között és lehetséges, hogy a héten még nem könyvelték le a dec. 22-én átutalt önkormányzati részt."
2012. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!