Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha munkanélküliből diák leszek időközben nem pedig munkavállaló akkor is meg lehet igényelni az egyben kifizetést a maradék összegre?

Sziasztok!

Jelenleg munkanélküli vagyok és csak az első havi munkanélküli segélyt kapnám meg mert időközben elmennék iskolába. Úgy tudom hogyha 90 napon belül elhelyezkedem akkor a maradék fennálló összeget meg lehet igényelni legalábbis annak a 80%át.

Diákként is van erre lehetőség?

Keress kérdéseket hasonló témákban: munka, munkanélküli, segély, diák, munkanélküli segély

aug. 14. 10:43  Privát üzenet  

A válaszok
Ha nappali tagozatos diák vagy akkor nem lehetsz mellette regisztrált álláskereső. Szóval nem.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont aug. 14. 11:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De nem érted a kérdést. Ha munkanélküli vagy és még nem járt le a munkanélkülieknek járó támogatásod de időközben találsz állást akkor igényelni lehet a fennmaradó összeget. Ha nem munkát találok hanem diák leszek akkor is meg lehet ezt igényelni?

# 2/5Időpont aug. 14. 11:33 Privát üzenet
Nincs lehetőség. Világos a szabály, és világos a célja is.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont aug. 14. 11:46 Privát üzenet

"Úgy tudom hogyha 90 napon belül elhelyezkedem akkor a maradék fennálló összeget meg lehet igényelni legalábbis annak a 80%át."

Elhelyezkedsz, azaz MUNKÁBA ÁLLSZ. Ez ÁLLÁSKERESÉSI támogatás, de mivel nem állásod lesz, hanem tanulsz, ezért nem leszel jogosult a maradék összegre.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont aug. 14. 11:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mi a különbség a tanulással még önálló jövedelmem sem lesz ergó nagyobb szükségem lesz a pénzre. Azért köszi a válaszokat!

# 5/5Időpont aug. 14. 22:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van olyan óvoda, ahol az ebéd maradékát hazavihetik az óvónők, dajkák?
Tényleg pénzmosásnak vagy adócsalásnak minősülhet ez?
Hallott valaki a Chi telemarketingről? Ügyfél, munkavállaló esetleg ex-munkavállalói vélemények is érdekelnének.
A munkavallalo mennyit vonhat le a fizetesembol ha 2 honapja kaptam meg az uj munkaruhakat stb. Az osszeset levonhatja ha felmondok a cégnél?
Szokás megbizonyosodni arròl, hogy igazat mond-e a munkavállaló?
Hol tudom megnézni hogy mettől meddig dolgoztam az előző munkahelyeimen?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!