Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkanélküliből diák...

Ha munkanélküliből diák leszek időközben nem pedig munkavállaló akkor is meg lehet igényelni az egyben kifizetést a maradék összegre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg munkanélküli vagyok és csak az első havi munkanélküli segélyt kapnám meg mert időközben elmennék iskolába. Úgy tudom hogyha 90 napon belül elhelyezkedem akkor a maradék fennálló összeget meg lehet igényelni legalábbis annak a 80%át.


Diákként is van erre lehetőség?



2019. aug. 14. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nappali tagozatos diák vagy akkor nem lehetsz mellette regisztrált álláskereső. Szóval nem.
2019. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem érted a kérdést. Ha munkanélküli vagy és még nem járt le a munkanélkülieknek járó támogatásod de időközben találsz állást akkor igényelni lehet a fennmaradó összeget. Ha nem munkát találok hanem diák leszek akkor is meg lehet ezt igényelni?
2019. aug. 14. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőség. Világos a szabály, és világos a célja is.
2019. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom hogyha 90 napon belül elhelyezkedem akkor a maradék fennálló összeget meg lehet igényelni legalábbis annak a 80%át."


Elhelyezkedsz, azaz MUNKÁBA ÁLLSZ. Ez ÁLLÁSKERESÉSI támogatás, de mivel nem állásod lesz, hanem tanulsz, ezért nem leszel jogosult a maradék összegre.

2019. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a tanulással még önálló jövedelmem sem lesz ergó nagyobb szükségem lesz a pénzre. Azért köszi a válaszokat!
2019. aug. 14. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!