Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közoktatásból kikerült, de...

Közoktatásból kikerült, de munkaviszonyban még nem álló ember igényelhet munkanélküli segélyt amíg nincs munkája?

Figyelt kérdés

Egyetem már megszüntette a jogviszonyomat, de munkát még nem találtam. A NAV-hivatalban azt mondták ma hogy ha még nincs munkám akkor pár hónapig igényelhetek segélyt a munkaügyisnél amiben a TB is benne van.

Nekem ennek kamu szaga van. Mindenhol azt olvastam, hogy annak jár segély, akinek volt már X ideig munkaviszonya, olyannak aki most keres először munkát annak még nem. Ez hogy van pontosan? Jól gondolom hogy ilyen nincs? De akkor miért mondanak ilyeneket a NAV-hivatalban?



2019. aug. 14. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell munkaviszony, én is kaptam támogatást (inkább ezt a szót használnám rá, mint hogy segély), nem kell 1 évig fizetnem a TB-t, mert az önkormányzat fizette helyettem egyetem után. Nem dolgoztam még elötte
2019. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ácsi munkanélküli segély nincs. Van az álláskeresési járadék, amit a munkaügyi ad, de ehhez előtte dolgozni kell 3 éven belül 365 napot.

A másik amit te is igényelhetsz az az FHT foglalkoztatást helyettesítő támogatás, amit regisztrált álláskeresők kaphat a helyi önkormányzattól. Ez olyan 30 ezer körül van havonta és tb-d is lesz.

Be kell menni a munkaügyibe regisztrálni, onnan kérsz egy igazolást az fht-hez. Bemész az önkormányzat szoc osztályára, adnak igénylő lapot, amit ki kell tölteni + le kell nyilatkozni, hogy van e tulajdonban ingatlan vagy autó, esetleg van e gyerek kapsz e utána valamit. Aztán ezt elbírálják, és ha kapsz, akkor minden hónap végén utalják vagy a posta hozzá, ahogy kéred.

2019. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!