Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Intrum Justitia Zrt. És a...

Intrum Justitia Zrt. És a "tartozás"?

Figyelt kérdés

Szép napot! Még Július 25-én kaptam egy SMS-t ettől a cégtől, ami számomra kamunak hangzott, mivel még életemben nem hallottam róla. Az állt benne, hogy "Haladéktalanul keresse fel ezt a telefonszámot, tartozás miatt." Igazából nem foglalkoztam vele, utána se néztem mi lehet ez. Viszont ma reggel újból kaptam egy SMS-t, amiben az állt, hogy 5 napon belül fizessék, vagy megteszik a szükséges jogi lépéseket. Még nem hívtam fel az ügyfélszolgálatot, de 100%-osan biztos vagyok, hogy nincs semmilyen tartozásom. Plusz kiskorú vagyok. Semmilyen oldalnak nem adtam meg a telefonszámom. Az sem egy lehetőség, hogy egy régi adós korábbi telefonszáma volt az enyém, mert teljesen újat kaptam. 90-es telefonszámok szolgáltatását sem vettem igénybe, hogy esetleg onnan keletkeznek számlák.

Sőt azok le is vannak tiltatva. Telefoncsomagom van, ami anyám nevén van számon tartva, ő kezeli. Neki sem hiszem, hogy nagy tartozásai lennének (sőt egyáltalán nincsen hitel a lakáson mást sem vett fel). Emellett az úgymond SMS és beszéd korlátot (80 perc ingyen beszéd vagy SMS van a csomag szerint) sem léptem át, mert akkor a telefon jelezi, és fel kéne tölteni.

Felvegyem velük a kapcsolatot? Emellett vehetnek rám bármit, jogtalanul hiszen mint fentebb írtam, semmiféle tartozásról nem beszélhetünk.



#tartozás #intrum justitia zrt
2019. aug. 16. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Két lehetőség van.


1. Az édesanyádat keresik valóban, hiszen az ő nevén van a szám. Az, hogy jogos-e vagy sem, nem tudni. Anyukáddal beszélj.


2. Valaki korábban ezt a számot használta vagy adta meg. (az hogy te úgy gondolod, hogy új számot kaptál, semmit nem jelent. A szolgáltató a visszavett számokat pár hónap után újra tudja értékesíteni.


Azt meg a barátaidon kívül senki nem tudja hogy a kártyát te használod, tehát biztosan nem téged keresnek.


A lényeg, hogy fel kell hívni őket és utána járni a dolognak.


Egyszer pont én is tőlük kaptam ugyanilyen SMS-t, ráadásul a céges számomra, tudtam hogy nincs semmilyen tartozásom, ezért egyből fel is hívtam őket. Azt mondták, hogy egy xy nevű embert keresnek, akiről fogalmam sincs, hogy ki lehetett. Elmondtam nekik, hogy valószínűleg rossz számot kaptak, vagy rögzítettek, nem engem keresnek. Még kértem, hogy nézzék meg, hogy az én nevem szerepel-e náluk, az volt a válasz, hogy nem. Kértem, hogy töröljék a számomat, azóta sem kerestek.

2019. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

a cég ahol dolgozom,szokott kapni tőlük levelet akkor amikor egy olyan ember van nálunk bejelentve akinek valamilyen tartozása van. pl gyerektartás. de sok más is lehet.


ha a googlebe beírod akkor utána is tudsz nézni..

2019. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a sberbanktól küldtem még júniusban hasonló üzeneteket, én annak tudtam be, hogy előtte 2 hónappal cseréltem szolgáltatót és új számom lett. Én nem vettem fel velük a kapcsolatot, mert nem is hallottam még róluk, 2-3 ilyen üzenet után abbamaradt.
2019. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
*küldtek
2019. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Az Intrum Justitia követelések behajtásával foglalkozik.


A követelésük gyakran nem jogos (elég híres erről a cég, különösebben nem érdekli a jogosság őket, sokszor az sem, hogy a valódi adót taláják-e meg), de van amikor igen.


A követelés lehet a tiéd, anyukádé, a telefon régi használójáé.


Ha valóban jogos követelésük van, akkor azt úgysem telefonon kellene intézniük, ezért én a helyedben várnék valódi, írásos (levélben) megkeresésre. Telefonosra nem reagálnék (bár most lehet, hogy rossz tanácsot adok).

2019. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

"Én nem vettem fel velük a kapcsolatot, mert nem is hallottam még róluk"


Bankok egymás közt is szokták adni-venni a követeléseket, szóval elvileg lehetsz adósuk. Az ilyensmit érdemes komolyan venni, mert hatalmasra dagadhat egy pár ezres adósság.

2019. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
De nincs semmilyen adósságom.
2019. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

a cég ahol dolgozom,szokott kapni tőlük levelet akkor amikor egy olyan ember van nálunk bejelentve akinek valamilyen tartozása van. pl gyerektartás. de sok más is lehet.


és nem kell vele foglalkozni. Ő csak követeléskezelő, de nem végrehajtó. HA kell neki valami, adja át cégrehajtónak, csak az ő levelére tiltunk bármit bérből, az intruum ebből a szempontból senki.

2019. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Írd meg neki:


Szia!

Érdeklődnék róla, hogy miért zaklatsz egy 11 éves gyereket?

Ti kerestek meztelen fotózásra keres modelleket? Tudtommal ez tiltott, de majd megkérdezem róla anyukámat. Viszont nem értem az egészet.

Miért kell azért fizetnem, ha nem akarok fotózásra menni?

2019. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot, nehogy később nagyobb gond legyen belőle. Tisztázni kell, hogy miért keresnek, akkor majd kiderül, hogy jogos-e.
2019. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!