Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiengednek az országból NAV...

Cornett kérdése:

Kiengednek az országból NAV tartozással, és vissza?

Figyelt kérdés

Van kb. 68 ezer forint TB tartozásom a NAV-nak, a héten megyünk Spanyolba egy hétre, részletfizetést igényeltem, de még nem igazolták vissza, feldolgozás alatt van..


Kiengednek, és vissza az országba?


Előre is köszönöm!



2019. jún. 17. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyrészt nem figyelik ezt, másrészt meg az EU-n belül nyílt határok vannak, amely a repülésre is érvényes.
2019. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Ha nincs végrehajtás alatt, akkor igen. Ha végrehajtás alatt van és megjelensz egy hazafelé tartó gép utaslistáján, a reptéren a rendőrség várhat és letartóztathatnak.
2019. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Letartóztatni nem fogják, de a poggyászát végrehajtás alá vonhatják, erre már volt példa.
2019. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted ki nézi ezt? EUn belül eleve felmutatod a személyit és mehetsz át a kapun. Ilyen bagatell tartozás meg a kutyát se érdekli... Nem is értem hogy merült ez fel.
2019. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Még mielőtt teljesen hülének néznétek a kérdezőt... nem véletlenül kérdezte:

[link]

2019. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
2019. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a vállaszokat! Igen, meglehet , hogy elsiklanak mellette, de nincs végrehajtás alatt, szerintem... Nemkaptam se papírt, se semmit sem, ügyfélkapu se ír semmi kézenfoghatót végrehajtásról..

Igen ezért is kérdeztem, mert hallottam már ilyenről, ezért sem szeretnék véletlenekbe belefutni.

2019. jún. 17. 18:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak megijeszteni, kérdező, de én ma kaptam egy levelet a könyvelőmtől, amit a NAV küldött: inkasszózták a számlám és felszámoltak 5 ezer ft-ot a végrehajtásra. A dolognak csak az a szépséghibája, hogy SEMMIFÉLE adótartozásról nem tudok, tavaly november óta szünetel a vállalkozásom is, be lett jelentve, be lett adva a bevallás, alkalmazottként is (mert főállásban az voltam) - szóval nem értem...

Nyilván holnap be fogok menni a NAV-hoz, csak azért kissé "megütött", mert nem tudok semmi tartozásról, az adót is mindig 12.-éig befizettem, pontosan, évek óta (KATA-s)

Magyarország, így szeretlek! :-(


Ja, és azóta leszázalékoltak, ( a nyugdíjkorhatáron 10 évet emeltek nálam) havi 45 ezer ft rokkantsági ellátást kapok - inkasszózzanak nyugodtan. Ennyi a rezsim. Eddig sem érdekelte őket, hogy éhen halok-e, úgy látom, eztán sem fogja :-(

Hát nem teszem meg nekiki ezt a szívességet!

2019. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük hozzá, hogy a magánszemélyek és a cégek adótartozásait másként kezeli a NAV.
2019. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

KATA-s egyéni vállalkozó vagyok/voltam, semmi cég, stb.

És mint írtam, fogalmam sincs, mit vétettem.

Nyilván holnap bemegyek a NAV-hoz, de hát azért na...

2019. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!