Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Testvérek 1-1 lakást örökölnek...

MaciLaci68 kérdése:

Testvérek 1-1 lakást örökölnek (egyforma értékűek). Hogyan lehet azt figyelembe venni (az igazságos elosztáshoz), hogy az egyik testvér kb 15 évvel hamarabb meg tudja kapni az örökséget?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Úgy érted, az egyik ingatlant már oda lehetne adni, a másikban viszont még laktok? Szerintem ez így elég rizikós, mert 15 év alatt történhet olyasmi, ami miatt esetleg más is belép a képbe örökösként, még ha most elképzelhetetlennek is tartjátok. Én azt csinálnám, hogy a másik ingatlant is átiratnám már most a gyerek nevére, természetesen haszonélvezettel a saját nevemre.

Meg mindez persze csak akkor működik konfliktus nélkül, ha a másik gyereknek is van hol laknia, nem csak átmeneti albérletekben él.

2019. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Részletek írnál, kérdező?


Nem egy örökhagyótól történik az öröklés?

2019. aug. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom világosabban leírni. Tehát az idős szülőknek van 1-1 lakása. Az egyikben a szülők laknak, a másikban az egyik gyermek lakik. A másik gyermeknek saját lakása van, amit önerőből (+hitel) szerzett. A szülők végrendeletet fognak írni, hogy elhalálozás esetén majd mindkét gyermek 1-1 lakást fog örökölni. Kérdés hogy mennyire igazságos ez, hiszen az egyik gyermek már élvezi az örökséget (mégha nem is a tulajdona jelenleg), míg a másik csak 10-20 év múlva fogja megkapni a lakást.
2019. aug. 24. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazságosnak nem igazságos - ellenben az adott szituációban logikus, hogyha az egyik gyereknek van már lakása akkor neki nincs szüksége egy másikra, viszont a másik testvérnek nincs lakása, ergo neki van.


Amit mondjuk soha nem fogok megérteni, hogy 10-20 (vagy remélhetőleg még több) év múlva elhalálozó szülők után már most megy a marakodás az örökségen...

2019. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, majd megkapja esetleg..

Ha például nem kell odaadni a szülők ápolásáért cserébe - öregek otthona pl.

Addig sajnos, sok minden történhet!

2019. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Engem ez kicsit sem zavarna, mivel jóban vagyok a testvéremmel.

A testvérednek nincs saját lakása, tehát él abban, ami most nem hiányzik a szüleidnek. Normális reakció a szülők részéről. Te pedig megkapod majd a másikat. Ő is akkor fogja megkapni valójában, amikor Te.


Mit érzel ezen igazságtalannak? Inkább örülj, hogy nem vagy olyan helyzetben, amiben a szüleid második lakására szorulsz. :)

2019. aug. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat, de nem arra lettem volna kíváncsi, hogy ki van jóban a testvérével vagy hogy valaki szerint ez marakodás, hanem hogy hogyan lehet (lehet-e egyáltalán) számszerűsíteni az egyik örökös előnyét vagy a másik hátrányát.

A "marakodás" csak azután jön, amint tisztázva vannak a tervezett örökségek értékei, hogy mi legyen benne majd a végrendeletben.

2019. aug. 27. 06:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet.

A lakás értéke és kamatos kamat számítás inflációval a szülők várható halálának időpontjáig. Nyilván ez csak egy nyers becslés lehet mert senki nem lát a jövőbe. A kamat értéke lesz az előny.

2019. aug. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!