Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyfélkapun érkezett, át nem...

Ügyfélkapun érkezett, át nem vett levél törlésre került. Van rá mód, hogy megismerjem a tartalmát?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun keresztül kaptam egy levelet a NAV-tól, de elfelejtettem megnézni. Azóta lejárt a 30 nap, vagyis a levél törlésre került, és nem tudtam elolvasni.


A dokumentum érkeztetési számának ismeretében van rá mód, hogy a levelet újra elküldjék vagy egyéb módon megismerhessem a tartalmát?



2019. szept. 3. 07:45
 1/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy fontos-e, de:


Dokumentum típusa: Folyószámla rendezés

Dokumentum típusleírása: /számok/ - /teljes nevem/ - Tájékoztatás az adószámláról

Megjegyzés: NAV üzenet

2019. szept. 3. 07:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne izgulj, nem túl releváns a tartalma. Ha az ebev felületen keresztül lekéred a folyószámlád, akkor látni fogod az egyenleged, ha esetleg tartozásod van, akkor kifizeted és kész. Nem sok értelme van utánamenni ennek a levélnek. Nézz folyószámlát és kész is.
2019. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ebev felületen meg tudnod nézni a leveleket is.
2019. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sikerült megnéznem.


Az adószámlámon kicsit több, mint 23.000 Ft tartozás van. Az adónem 124 elvileg a tb-t jelenti, de nem úgy tudom, hogy nekem folyamatosan fizetve volt.


2015-ig iskolába jártam, utána 2016 végéig az önkormányzat fizette, 2016 decemberétől 2018 márciusáig dolgoztam. A szerződésem lejárta után egyből regisztráltam a munkaügyön, mivel megvolt az egy év munkaidőm, ezért kis ideig kaptam valamennyi pénzt. Ezután elkezdtem magamnak fizetni a tb-t, majd ismét az önkormányzat fizette pár hónapig. Január óta ismét dolgozok.


Mikor keletkezhetett ez a tartozás? Lehet hogy nem fizette utánam az önkormányzat? Vagy csak nem könyvelték le a NAV-nál?

2019. szept. 3. 09:41
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben havonta lekérdeztem, így megtudtam, hogy akkor keletkezett a tartozás, amikor az önkormányzatnak kellett volna fizetnie a tb-met. Miután bent voltam 2018-ban az önkormányzatnál, levélben küldtek arról határozatot, hogy x dátumtól ők fizetik a tb-met.


Mi ilyenkor a teendő? Kinek/hová telefonáljak/írjak levelet?

2019. szept. 3. 10:10
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Megkeresed a határozatot amit az önkormányzattól kaptál és bemész vele az OEPhez (ma már NEAK) a neve és elmondod hogy jártál.
2019. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Remélem sikerül elintéznem.

2019. szept. 3. 12:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt „vidéken” is el lehet intézni? A siklósi járási hivatalhoz tartozok, felmenni Budapestre majdnem annyiba kerül, mint kifizetni ezt az összeget.
2019. szept. 3. 12:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a NEAKnál (lánykori nevén OEPnél) kell intézned, hanem a NAVnál (ők írják elő a fizetni valókat és ők tudják törölni)

Esetedben az lehetett a probléma, hogy nem jelentkeztél ki az eü.szolg.járulék fizetési kötelezettség alól: "Ezután elkezdtem magamnak fizetni a tb-t, majd ismét az önkormányzat fizette pár hónapig"

A T1011-es nyomtatványon ki kellett volna jelentkezned, mert a NAV csak a munkaviszony létesítésekor törli automatikusan a fizetési kötelezettség előírásokat.

Töltsd ki most a T1011-es nyomtatványt és mellékeld hozzá az önkormányzati határozatot (ha van ügyfélkapud, azon keresztül megteheted)

Visszamenőlegesen törölni fogják az arra az időszakra szóló fizetési kötelezettség előírást amikor az önkormányzat rendezte a TBd (küldenek róla határozatot)

2019. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Tényleg nem jelentkeztem ki, első alkalommal nem kellett, mivel előtte az iskola miatt nem fizettem tb-t. Eszembe se jutott hogy nem automatikus, úgyhogy az én hibám.

2019. szept. 4. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!