Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hasznaltauto hirdetés, mik a...

Hasznaltauto hirdetés, mik a jelző "indikátórai", hogy kímélt állapotú kocsit (és kitől) veszel akár magánszemélytől, akár kereskedőtől?

Figyelt kérdés

Van akinek 10 éves kocsija van és van benne alig 100 e km.Van aki visszatekerteti,és már át lettél b*szva.

Még egy kérdés: Ha mindent tudni akarok a kocsiról,amit tételesen egy hirdetésben láttam,és mondjuk egy 2009-es ford focusnál azt látom,hogy 130 e km,de nekem kell,hogyan tudom azt leellenőrizni? Vásárláskor vagy telefonban mondjam az embernek hogy bocsi,elvinném egy márkaszervízbe és egy ismerős szervízébe is(biztos ami biztos,de utóbbit lehet nem mondanám),vagy ezeket hogyan lehet intézni?

Első kocsi,légyszi az egyébként összeszedetlen(éjszaka megírt) de kérdésekre ha tudtok válaszoljatok.

Pl márkaszervíz mit takar? A tulajjal együtt bemegyünk és annyi?


Bocsi,óvodás kérdések,de légyszi ha vmit kiszedtél belőlük,válaszolj érdemben.


19 éves,/lány

(egyébként azt mondják,üzleti autót érdemesebb venni,és nem olyat,amiben nyugdíjasok a városban furikásztak x évig,elhasználva a kuplungot,váltót,mindent)


2019. szept. 6. 02:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Első kocsinak szinte mindegy mit veszel, szerintem nem a kilométert és nem is az évjáratot kell nézmi, hanem az aktuális állapotot. Igen, érdemes megkérni az eladót, hogy vigyétek el egy szervízbe és ott az autószerelő megnézi neked. Vagy ha van olyan ismerősöd aki jól ért az autókhoz akkor kérd meg, hogy menjen el veled és ő nézze meg a kocsit, úgy is kell tanú az adásvételi kitöltéséhez.
2019. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

első sorban szerencse kell ahhoz, hogy valaki kifogjon egy megkímélt, karbantartott használt autót. elég kevés a becsületes ember, az autó ára sem releváns, sokan csak azért árazzák be magasabbra, mert tudják, hogy él az a gyakorlat, hogy "ne a kínálat aljáról válassz"...aztán közben lehet, hogy egy félmillióval olcsóbb jobb vétel lenne, mint az övé.


igen, az átnézés az annyi, hogy amikor érdeklődsz, jelzed az eladónak, hogyha mód van rá, elvinnéd átnézetni vásárlás előtt.


én egyébként márkaszervízbe nem vinném feltétlenül.

ezzel az a fő probléma, hogy az egész egy protokollvizsgálat 10-15ezerért.

rádugják a gépre, ellenőrzik a festékvastagságot, fékek állapotát és kapsz róla egy papírt, és megy a sor tovább. nem nagyon részletezik, mit is láttak az autón, nincs arra idejük.


ami szerintem célravezetőbb az az, ha az ember elkezd neten keresgélni típussal foglalkozó közösségeket, fórumokat, és utánajár, milyen típushibákra lehet számítani, illetve minden márkának vannak akár az ország több részén is sokak által dícsért, megbízható szervizei, szerelői.


én inkább egy ilyen szervízzel konzultálnék, és hozzájuk vinném el a kiszemelt autót átvizsgálásra.

vannak "extrém" esetek is(saját tapasztalat), amikor valaki még pénzt sem fogad el az átvizsgálásért, mégis alaposan, lelkiismeretesen átnézi az autót.

2019. szept. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!