Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a bér papírt...

Igaz, hogy a bér papírt megkell őrizni nyugdijig?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 2x dolgoztam diák munkán a legutóbbinál csak egy lapot kaptam amint napra pontosan rajta van hány órát dolgoztam. A kérdés pedig, hogy ezt a lapot komolyan 50 éven át őrizgetnem kell? És ha valami miatt elveszik például le ég a házam vagy akármi akkornemlesz nyugdíjam vagymi? 😆
2019. szept. 6. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem igaz.
2019. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell de a saját érdeked! Ha valami nem stimmel és nem találják a volt munkáltatód vagy az iratai őrzésére kötelezett felszámolónál nem lelik fel ami kell a nyugdíj megállapításához akkor azt nem számítják bele.
2019. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha nemkell megőrzni akkor honnan tudják majd mennyit dolgoztam?
2019. szept. 6. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Diákmunka nem számít nyugdíjba, hiszen nem is fizetsz belőle szinte semmit, csak szja levonás van.

Szóval tök felesleges 50 évig őrizni.

2019. szept. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha diákszövetkezeten keresztül dolgoztál, akkor felesleges őrizgetni, mert sehogy nem fog a nyugdíjadba számítani sem az összeg, sem az időszak.


Egyébként sem kell őrizned, az 50 év a munkáltatókra vonatkozik. Nekik kell a munkaügyi és bér dolgokat 50 évig őrizni. Ott sem a bérlapokat, hanem elég ha egy éves bérösszesítő van dolgozónként.


Nekem egy bérlapom sincs a 33 év alatt, de a NYENYI, JENYI stb. adatszolgáltatásból mindig kaptak a dolgozók is egy példányt leszámoláskor. Rá volt pecsételve, hogy "nyugdíjazásig megőrzendő". Most jól jött, mert a nyugdíjjal kapcsolatos adategyeztetésnél két időszakot és a rá eső béreket tudtam vele igazolni a nyugdíjbiztosító felé. Náluk rossz adatok szerepeltek.

Elfogadták az általam benyújtottat.

Még jó, hogy nem égett le a házam. :)

2019. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Mindent összevetve is jobb szokás, ha megőrzöd a fontos papírjaidat, és értve ezt bérelszámolásokra és sok egyébre is. Ne vesszen el, figyel rá oda. Mert ha fontos iratokat nem tudsz megőrizni, akkor igencsak bajban vagy, bármid elveszhetne... Mindig tedd egy kupacba, dossziéba, irat gyűjtőbe, akármibe a fontos irataidat.
2019. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!