Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen hosszútávú megtakarítás...

Milyen hosszútávú megtakarítást ajánlanátok kisgyermek részére?

Figyelt kérdés
Márciusban született meg a kislányunk. Fél év alatt eddig 90 ezer ft gyűlt össze a rokonok, nagyszülők ajándékaiból, amihez nem is szeretnénk hozzányúlni, hanem minél tovább gyűjteni, és felnőttként megajándékozni ezzel. Én arra gondoltam, hogy nyitok külön bankszámlát, és azon gyűjtjük a pénzt, de ha tudtok jobbat, szívesen olvasom! (Egy hosszútávú fundamentás előtakarékosságit már nyitottunk neki, azt is fizetjük havonta.)

2019. szept. 9. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Befektetési 24 karátos aranyat kell venni, azzal nics gond, el lehet tenni, nem kell vele foglalkozni!
2019. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Portfóliót állítanék össze.


Nyittok egy számlát neki, és hozzá értékpapír számlát. Kincstárjegyet, stb—-bankktokban segítenek

2019. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Babakötvény.
2019. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Babakötvény szerintem is. Gyakorlatilag kockázatmentes és infláció felett 3%-ot ad. Jelenleg így 5,8% körül.


Persze lehet kockáztatni is, ezt te tudod.

Én inkább nem a gyerekeim pénzével hazárdírozok.


De legalább nyisd meg a babakötvényt neki mert ingyen van és kap rá 40 ezer forintot. Ami szintén kamatozik. Ha nem nyitod meg akkor se veszik el a 40 ezer de nem is kamatozik gyakorlatilag semmit. Egy 0,01% kamatú letéti számlán van amíg nem intézed.

2019. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Babakötvényt nyitottam a miénknek.
2019. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanba, de ne most vagy ne piaci értéken vásároljatok, ha van/lesz rá lehetőségetek pl. a fundával hitellel. Amíg felnő ki tudjátok adni, a bérletiből a hitelt fedezve, a maradékból meg megtakarítást tudtok felhalmozni és pénzzel, ingatlannal tudjátok útnak indítani az életnek, nem kell azon töprengenie, hogy költözzön el otthonról és hitellel kezdje az életét.
2019. szept. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ingatlanba befektetés itt még nem jöhet szóba, egyrészt mert még a sajátunkra gyűjtünk, másrészt ilyen célra már nyitottunk neki fundamentát. Olvasom közben a babakötvény működését, meg a start értékpapír számlát, és már látom hogy ez lesz a nekünk való, mert nem kell havi fix összeget félretenni (arra már ott a fundamenta), hanem esetenként lehet rátenni amennyit szeretnénk (amit "véletlenszerűen" kap a baba a rokonok ajándékai által).
2019. szept. 10. 10:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen lehetőségek vannak? Engem is érdekel, írd ide szerintem, úgy mindenki látja.


Egyébként a babakötvény szabadon felhasználhato, nem korlátoz semmi, persze a szabályok változhatnak!

2019. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint törölték, csak reklám volt..
2019. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!