Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudtok olyan munkahelyet,...

Tudtok olyan munkahelyet, ahol csak havi 14-20 munkanap van egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne számomra, hogy olyan helyen tudjak dolgozni, ahol csak heti 3-4, esetleg 5 napot kell dolgozni, mert munka mellett más egyéb dolgaimra is kellene időt szakítanom.

Esetleg tudna valaki olyan munkahelyet mondani, ahol szinte biztos, hogy így működik a beosztás?


Előre is köszi! :)



2019. szept. 11. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónapban kb havi 22 munkanap van (30 nap, ebből 8 hétvége). A 20 nap szabit elosztod 10 hónpra, a február és a december kimarad. Előbbi rövid, így csak 20 munkanap van benne, decemberben meg a karácsony miatt van kevesebb. Így minden hónapban kijön a 20 munkanap.
2019. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
esetleg 5 napot kell dolgozni" -ilyen nagyon sok hely van. Persze nem tudjuk, hogy vaskohász vagy, vagy műkörömépítő. De 5 naposat találsz biztosan. 4 naposat meg úgy, hogy 6 órásként dolgozol és megbeszéled, hogy a 30 órát 4 napon teljesíted, erről is hallottam már.
2019. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Biztos van még olyan gyár ahol pl 4 műszakos rend van. Kb 15 napot kell dolgozni, viszont 12 órában.

Esetleg részmunkaidő, de akkor a pénz is kevesebb.

2019. szept. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Keress 12 órás műszakot. Akkor 2 nap alatt dolgozol 24 órát ami máshol napi 8 órával ugye 3 nap munka. Így egy hónapban kb. 21 nap helyett csak kb. 14 napot kell dolgozni.


Ez nem feltétlen csak gyárakban van.

2019. szept. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz 24 órás munkarendben, 1 nap munka és 2 nap pihenő, így heti 2-3 napot kell csak menned, de az 1 nap munka 1 kimarad esetén is a tervezett 3-4 kijön. Dolgoztam mindkettőben 1+2 napos beosztást én például imádtam, mindig volt időm bármire, pecázás, csajozás, kertészkedés, ügyintézés, egyéb programok, 1 napos kirándulások, túrázás, bármi egyéb. Sokan azt hitték munkanélküli vagyok és örököltetem, vagy nyertem a lottón.


Tanszéki mérnökként van 46 szabadnapom, újítottak és nem szabad nyáron 1-ben kivenni, minden hónapban minimum 3 és max. 7 napot ki kell vennünk.


Ezzel csak ott vannak gondok, hogy:

1) elfogy a szabi és nehezíti a nyaralási lehetőségeket, a hónap elejét és végét kell összehangolni, így júl. vége és aug. eleje marad csak meg lehetőségként 3+3 napban

2) be kell menni dolgozni egész nyáron is, gyerekegyetem, nyugdíjas egyetem, stb.

Reggel 8-11-ig betették a gyerekeket, este 16-20-ig meg a nyugdíjasokat, 6-kor kelek és 21.52-re érek haza.

3) mivel minden nap van órám, de kötelező hetente 1 napot kivenni, vagy kiírnak szabira és bemegyek dolgozni, vagy megkérem a munkatársamat tartsa meg az óráimat és cserében én is megtartom az övét. Szerencsére azonos napon van 4 órája neki és 4 nekem egymás után, így tudjuk egymást helyettesíteni. Milyen szabi az, amit később ledolgoz az ember?

4) betegség esetén, kevesebb pénz, helyettesítenek, majd cserében te is helyettesítesz. 36 napot voltam táppénzen, nem kaptam annyit, hogy a számlákat fedezze, majd 3 hétig heti 56 órát kellett tartanom normál bérezésért.

2019. szept. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!