Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új munkahelyet keresnék de ha...

Új munkahelyet keresnék de ha közben rájön a jelenlegi főnököm?

Figyelt kérdés

Nem vagyok teljesen elégedetlen a jelenlegi munkahelyemmel, de úgy érzem, nem fejlődöm kellőképpen és itt nem nagyon kedvelik az újításokat, illetve a másként gondolkodó kollégákat, úgy tapasztaltam. Tehát ez most kicsit olyan kussolós langymeleg munkahely a számomra.


Volna egy másik munkahely nem messze ettől, azonos munkakörben, de kicsit más beosztásban. Nem biztos, hogy mindenben jobb lenne, mint a mostani, még sok mindent nem tudok róla, jövő héten mennék állásinterjúra.


Viszont tartok egy kissé a pletykáktól, utánaérdeklődéstől, mert sajnos már jártam úgy, hogy munkahelyet szerettem volna váltani évekkel ezelőtt, és a kvázi leendő főnöm felhívta az akkori főnökömet, gondolom érdeklődni, milyen munkaerő vagyok és miért akarok helyet váltani.


Csakhogy az akkori főnökömnek fogalma sem volt róla - munkahelyváltás szándékát nem szokás jelezni a főnökségen előre - hogy én váltani készülök és rám telefonált, hogy most akkor maradok-e náluk vagy mi lesz. elég kínos beszélgetés volt, és nem szeretnék megint így járni.


Viszont óhatatlan, hogy megkérdezik, eddig hol dolgoztam, vagy most hol dolgozom, és bár legszívesebben kitérnék a válasz elől (hogy jelenlegi munkahelyem ne tudja meg túl korán), attól félek, ha elmondom, vagy hasonló telefonásban (vagy e-mailben vagy személyes beszélgetésben )lenne részem a jelenlegi főnökömmel, mikor még semmi sem biztos, mikor még a leendő intézményt sem láttam!


Nem tudom, húzzam-e egy kicsit az állásinterjú időpontját (szerintem a leendő főnök belemenne, bár gondolom minél hamarabb akarna embert találni a megüresedő álláshelyre), vagy vágjak most bele, vállalva, hogy híre megy, lelépni készülök?


Azt nem szeretném, hogy úgymond idő előtt keserű szájízűvé váljon jelenlegi munkahelyem légköre kilépési kísérletem miatt, mert ha kiderülne, hogy váltani készülök, ott tutira éreztetnék, hogy nem vagyok eléggé csapatjátékos.


Ti mit tennétek? Hangsúlyozom, jelenlegi munkahelyemen egyelőre nem tudják, hogy váltani készülök, és leendő munkahelyemen meg még semmi sem biztos, még nem találkoztam személyesen az ottani főnökkel.



2019. máj. 25. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Beszélnék a főnökömmel és megkérném, hogy legyen diszkrét és ne mondja el. Ha megkérdezi miért akkor találj ki valami kegyes hazugságot, mint hogy könnyebb a bejárás, más a munkarend ezért több időd lenne stb
2019. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám el soha a váltási szándékomat amíg a másik helyről azt nem mondják, hogy mehetek. Ne csodálkozz, ha nem jön össze a váltás, viszont egy idő után a másik helyről meg kirúgnak, mert onnantól ők is úgy vannak vele, hogy ez már úgyis el akar innen menni, hát akkor inkább most keressünk új, motivált embert a helyére, mint majd akkor, ha bejelenti.
2019. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Szólni a főnöknek, hogy állást keresel?!

Darwin-díjas ötlet.

2019. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!