Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is utálja ezt az egész...

Más is utálja ezt az egész kapitalizmust ahol kizárólag a gazdagoknak jár minden jó, nekünk meg örülni kell ha több hónapos spórolással tudunk magunknak venni egy PCt vagy egy motort?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 11:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

Ugy latom nalad sem az alapveto szuksegletek hianyoznak, hanem a motor meg a PC.

Amiket gondolom ugy gondolod, hogy a nem-kapitalista Eszak-Koreaban meg Kubaban, meg a felig-kapitalista Kinaban alanyi jogon osztanak mindenkinek. Ugye, ez az ami a kis fejedben el?

2019. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha választani kellene aközött, hogy a kommunizmusban éljek, ahol “mindenki egyenlő”, vagy a kapitalizmusban, ahol számít az egyéni teljesítmény, akkor a kapitalizmust választanám.


Tök őszintén te vagy a legjobb példa arra, hogy miért működik jól a kapitalizmus, és miért nem működhetne a kommunizmus. Képzeld el azt, hogy én, aki értéket teremtek, tanultam, egyre feljebb léptem, kockázatot vállaltam annyit keresnék, mint te az alkoholista Burger forgató. Megállna a fejlődés.

2019. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát engem csak az zavar, hogy engem a szocializmusban felnőtt korosztály nevelt. Amúgy átkozom az egész rendszert, mert nem véletlenül vagyunk ennyire lemaradva a nyugattól. Nem vagyunk sem ellenfél semmiben, sem partner, sem rivális, sem semmi. Csak egy ország, ami arra jó hogy irányítsák, kihasználják az erősebb országok...
2019. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Ja hát engem csak az zavar, hogy engem a szocializmusban felnőtt korosztály nevelt. Amúgy átkozom az egész rendszert, mert nem véletlenül vagyunk ennyire lemaradva a nyugattól. Nem vagyunk sem ellenfél semmiben, sem partner, sem rivális, sem semmi. Csak egy ország, ami arra jó hogy irányítsák, kihasználják az erősebb országok..."


13-as, akkor szólj az ország vezetőjének, hogy ne Oroszország és Törökország felé kokettáljon, hanem Nyugat felé...

2019. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És az változtatna a múltanom? Kétlem. Amúgy meg a jővő értékeli mindig a múltat. Kis ember vagyok én ahhoz, hogy érdemben megnyílvánuljak a jelen politikájából. Mint ahogyan a többségünk is. Az egy magyar sajátosság, hogy mindenki azt hiszi mindent sokkal jobban tud, mint a politikusok. És igen a politikusok alapjába véve értelmes emberek, de azokban a körökben nem divat nem az ilyen olyan érdekek szerint cselekedni. Nézd példának egy átlagos magyar vezetőséggel rendelkező céget. Látszik, hogy a régi rendszerben nevelkedett embereknek milyen a munkamorálja/stílusa. Senki nem várja ezektől, hogy haladjanak a korral. Hiába a régi rendszer kényelmes és stagnáló volt. A kapitalista elgondolás keveredik egy ilyen gondolkodású vezetőséggel. Itt tartunk most. Nehogy azt hidd/higgyétek hogy csak a politikusokkal van a gond.
2019. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem. Igyekszem nem a rendszerre kenni a saját sikertelenségemet. Persze benne van az a faktor is, hogy mennyivel könnyebb annak, aki előnyösebb családi körülmények közé született, de nem lehet kizárólag ezzel takarózni, és minden felelősséget lehárítani.


Üdv

egy nem gazdag

2019. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!