Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MarketPlacen megvettek tőlem...

MarketPlacen megvettek tőlem 3 képeslapot, amiknek összesen 4660 Ft lett volna az áruk. Az illető viszont csak 4160 Ft-ot utalt. Ilyenkor megtehetem azt, hogy addig nem adom fel a képeket, míg a teljes összeget ki nem fizeti?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az ilyesmit, a boltban is annyi az ára a terméknek amennyi, nem csinálhat senki magának 300-400 Ft-os Önkedvezményt..

Ráadásul le lett írva az illetőnek,hogy mennyi az ár összesen.

Írtam neki nagyon kedves hangvételű, barátságos levelet, hogy legyen szíves adja meg a tartozást mert addig sajnos nem tudok postázni, elolvasta de nem reagált vissza semmit.

A postának is csak a felét fizettette ki vele a párom, merő jóindulatból.

Nem tudom,hogy ez figyelmetlenség volt e a vevő részéről, vagy így akart csalni magának.


2019. szept. 18. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván megteheted. Én sem postáznék addig, amíg nem utalja a teljes vételárat.
2019. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

A Marketplacén nincs rögzített, Fix ár, alkudozhat a vevő, stb.

Ráadásul nincs vételi kötelezettség sem.

Ezzel szemben, ha Neked elutalta a 4160 ft-ot, akkor javaslom, hogy mégiscsak küldd el azokat a képeslapokat - nyilván így is keresni fogsz rajta - ugyanis ha nem küldöd el, akkor az elég gáz - még akkor is, ha a vevő kevesebbet utalt, ugyanis az Ő PÉNZE NÁLAD VAN és nem kap érte cserébe semmit - egyenlőre. Mondhatja azt is, hogy nem akarod elküldeni, becsaptad, stb.


Más lenne, ha ez pl. a Vaterán történne, ahol fix ár van és kötött szabályok - akkor nem ezt írnám én sem.

nem adok a vevőnek igazat, de nem lenne szerencsés dolog, ha nem küldöd el a képeslapokat. Nyeld le ezt a békát és ha nem küldi a különbözetet, akkor jegyezd meg a vevő nevét és többet ne adj el neki.

2019. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom ott van a post alatt vagy messenger üziben az egyezség, ahol megállapodtak abban, hogy 4.660 ft az ára. Ez az az ár, amibe mindkét fél belement. Szóval a vevő nem tud semmit sem tenni. Nem a vevő pénze van az eladónál, hanem csak a vételár egy része. Vagyis amíg ki nem fizeti, addig jogosan tartja vissza az árut.
2019. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem nyelek el semmit..ennyiből bárki megcsinálhatja ezt..

4 vevő eljátssza ugyan ezt a dolgot, akkor már 2000-3000 Ft-ot bukok rajta..tudod mikor engedem meg neki.

2019. szept. 18. 12:06
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Akkor visszautalod, amit küldött és eladod másnak.
2019. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

"A postának is csak a felét fizettette ki vele a párom, merő jóindulatból."


Ezt a mondatodat nem értem, kérdező. Mennyi lenne az a postaköltség fele?

A 4 képeslap 4.660 ft + a postaköltségről beszélünk? Mennyi lenne a teljes postaköltsége?

2019. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon is mindenki arról osztja az észt amiről nem kell, és amiről szó sincsen.

Nem a postaköltségről meg ilyenekről van szó!

Egyetlen egy normális választ kaptam innen, a többieknek kösz a semmit!!

2019. szept. 18. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem értettétek meg a hozzászólásom lényegét (2-es) : a face csoportokban és az apróhirdetési oldalakon semmi nem védi se a vevőt, se az eladót - mindenki azt csinál, amit akar: ha a vevő nem kapja meg a terméket, a Face nem fog beavatkozni, utánajárni, kárpótolni (mint pl. a Vaterán, a Biztonságos Vásárlás Programmal), de ugyanígy, ha a vevő nem a leírtak szerint cselekszik, semmit nem tudsz csinálni. Mit csinálsz, elmész és feljelented, hogy 500 ft-al kevesebbet utalt? :D


A postaköltséget meg azért kérdeztem, mert segíteni akartam: pl. ajánlott postakész borítékban esetenként olcsóbb lehet a feladás, de mindegy...

Te is csak támadni tudsz, mint itt az emberek nagy része.


Azért arra kíváncsi lennék, szerinted melyik a leghasznosabb válasz, mert eltérő javaslatokat kaptál (mondjuk én tudom, melyik a leghasznosabb válasz, még azt is elmondom, hogy nem az enyém :D )

2019. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor tulajdonképp "korrekt" módon becsaphatjuk egymást a vevővel..

Én nem adom neki oda a képeket, ameddig nincs meg a teljes ár (amiben megegyeztünk), ő pedig átkozódhat miattam azért mert bár ugyan elküldte a pénze egy részét nem kap érte semmit ameddig a teljes árat ki nem dellázza, ráadásul be is tudja bizonyítani az átutalást..ugyan úgy mintha én mondjuk képlopóval lefotózom az "írásos egyezségünket", amire mind a ketten rábólintottunk.

2019. szept. 18. 22:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, tényleg ennyire nem megy az értő, figyelmes olvasás itt a gyakorin egyeseknek? Ezt írtam:


"nem adok a vevőnek igazat, de nem lenne szerencsés dolog, ha nem küldöd el a képeslapokat. "

Jogilag a pénze Nálad van és egyenlőre nem kap érte semmit - ez nem szerencsés felállás - függetlenül attól, hogy mit leveleztetek.

2019. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!