Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogásról rendeltem telefont...

Jófogásról rendeltem telefont többi lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok a holnapi napon érkezik nekem egy iphone 7 32gb os telefon (utánvét), gls szállítja ki és attól félek hogy át leszek verve. Esetleg meg tudom e nézni a csomagomat mielőtt fizetek? Vagy ha mégis nem azt kapnám amit fizettem tudok valamit ?tenni hogy kártérítést kapjak?

2019. szept. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nezheted meg, oda se adja a futar mig ki nem fizeted. Kenytelen leszel megbizni a random arcban, aki eladta neked a 'keszuleket' - aztan lehet hogy egy darab vas, hungarocellben.
2019. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát én a helyedben készíteném a tanulópénzt, és bíznék abban, hogy hátha most megúszod.


esetleg ha nem akarsz pénzt kidobni az ablakon, akkor vállalva azt, hogy egy utolsó szemétládának fog az eladó tartani, nem veszed át.


én igazából nem is értem, miért eröltetik ezt az emberek a mai napig ilyen cuccoknál.


nem hiszem el, hogy olyan helyen laksz, ahol 20-30 km-es körzetben ne lenne egy másik eladó iPhone 7-es hasonló árban, amit személyesen is meg tudnál venni, átnézni előtte, és ott előtted állítják vissza gyári állapotra, kilépve az iCloudból.


ha lenne valami ritka cucc, ami tényleg csak az ország másik végében van, akkor esetleg megérteném az utánvétet.

2019. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos 2 hét alatt nem találtam egy olyan iphont se ami nekem megfelelne mert vagy 100.000 felett van vagy pedig hibás.(törött, 70%os aku, karcos, és legtöbbször nem kártyafüggetlen,)
2019. szept. 18. 23:58
 4/9 A kérdező kommentje:
De inkább arra lennék kíváncsi hogy ha feljelentést teszek azzal érek e valamit? Gondolom valamit csak tesz a rendörség. Különben ennyi erővel bárki meg gazdagothat ebből.
2019. szept. 19. 00:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz a rendőrség semmit. Tele van ilyen sztorikkal a FB összes feketelistás csoportja.


Ha nem az van a csomagban, akkor húzhatsz egy ÍJ kártyát. Olcsó húsnak híg a leve, ennyi a tanulság.

2019. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlen eladótól SOSEM rendelünk "olcsó" árút utánvéttel a jófogáson. Ha kibontod a csomagot akkor semmivel sem tudod bizonyítani, hogy benne volt e a telefon. Vagy ha benne is van akkor nem tudod bizonyítani hogy nem miattad lett hibás.

Kívánom hogy ne nekem legyen igazam és féláron megkapd az almás telefonodat újonnan. Ha mégis dráma lesz akkor bemész a rendőrségre és teszel egy feljelentést. Aztán 30 nap után a rendőrség bizonyíték híjján megszünteti a nyomozást.

2019. szept. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jófogásról rendeltem telefont többi lent?

Sziasztok a holnapi napon érkezik nekem egy iphone 7 32gb os telefon (utánvét), gls szállítja ki és attól félek hogy át leszek verve."


Ha attól félsz, hogy át leszel verve - egyébként jogosan félsz - akkor MIÉRT A JÓFOGÁSRÓL VÁSÁROLSZ?

Miért nem olyan oldalról, ahol értékeléssel rendelkező eladók vannak.

Ugyan ott ois előfordulhat, hogy nem azt kapsz, amit leírtak, de ott van BIZTONSÁGOS VÁSÁRLÁS PROGRAM, ilyen esetben kártérítenek bizonyos összegig, bizonyos feltételek mellett.


Ha most a Jófogásról egy műanyag játék telefont fogsz kapni, akkor sem nagyon fogsz tudni mit csinálni, max bemész a rendőrségre, feljelented, aztán vagy elkezdenek nyomozni és mindenki megpróbálhatja bebizonyítani a maga igazát aztán vagy sikerül vagy nem.Az eladó állítja, márpedig Ő egy tuti telefont küldött, te meg állítod, hogy nem.


Egy esetben lehet ilyenkor csak szerencséd: ha az eladó több emberrel is megcsinálja ezt, mert ha sok feljelentés megy, akkor esetleg összevonják az ügyeket és akkor már rendesen nyomoznak.


Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a csalók ÉPP EZT HASZNÁLJÁK KI, hogy valakinek nincs elég pénze Iphone-ra, de mégis azt akar venni.

Miért nem mentél be egy használt mobilos boltba, fél év garanciával árulják a jobb helyeken a telefont.

Ha meg nincs annyi pénzed, akkor 2 megoldás van:

- vagy nem veszel olyan telefont

- vagy addig gyűjtesz, míg lesz egy normálisra pénzed.

2019. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na megjött a csomag? Megkaptad a telefont?

Amúgy ha ennyire fontos, személyesen kell átvenni, műszaki cikket meg pláne ki kell próbálni, mielőtt megveszed.

2019. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Üdv nem kaptam meg a csomagot mivel telefonáltam gls-nek és vissza küldtem mivel mindenhonnan azt a választ kaptam hogy 50/50 hogy lesz telefon vagy nem és nem mertem 80.000 forintot kockáztatni inkább vártam egy hónapot és mástól megvettem személyesen.
2020. máj. 4. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!