Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek a Bitcoin - vagy...

Szerintetek a Bitcoin - vagy valami hozzáhasonló - valóban menekülő út lehet a kisemberek számára?

Figyelt kérdés

Mostanában olvastam, hogy a Bitcoin kitalálójának célja az volt, hogy a kisemberek abban biztonságosan tarthatják a megtakarításaikat és nem lennének annyira kiszolgáltatva a politikai és gazdasági nagyágyúk játszadozásainak. Hogy nem fog ezeknek az embereknek a ballépése és inkompetenciái miatt például eltűnni minden megtakarításod egyik napról a másikra.


Néztem azonban a Mr.Robot című sorozatot, amiben az "elit" pont, hogy elejét vegye ennek, inkább a Kriptovaluták élére állt és autoritást szerzet felettük, tehát ott vagyunk ahol a part szakad.


Nektek erről mi a véleményetek?



2019. szept. 23. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

"Mostanában olvastam, hogy a Bitcoin kitalálójának célja az volt"


Nem tudhatjuk, hogy mi volt a celja, azt sem tudjuk, hogy kicsoda, szoval lezarhatjuk a temat.

2019. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Abszolúte nem.

Először is, 1 bitcoin manapság 3 millió forint körül van. Az átlag kisember hogy merne- már ha egyáltalán lenne neki de többnyire nincs -ennyi össze spórolt vagyonkát valami ilyen bizonytalanba helyezni?


Az átlag kisember nem is fogja megérteni az egész működését, a blokkchaint és társait, de szerintem még egy közgazdaságot végzett embernek sem egyszerű.


Arról nem is beszélve hogy a bitcoinnal való kereskedés híre nem olyan egyszerű mint bemenni a bankba és nyitni egy takarékszámlát.


Az átlag kisember még a google keresést sem képes normálisan használni, nem hogy még bitcoin vásárlásba kezdjen.


Szóval a kérdésedre a válasz: Abszolút nem.


Egy embert ismerek, akinek vélhetően van nagyobb összegű vagyonba bitcoinba. Hát ő az átlag kisembertől annyira van, mint Makótól Jeruzsálem.

2019. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Mostanában olvastam, hogy a Bitcoin kitalálójának célja az volt, hogy a kisemberek abban biztonságosan tarthatják a megtakarításaikat és nem lennének annyira kiszolgáltatva a politikai és gazdasági nagyágyúk játszadozásainak."


Miután a Bitcoin ingadozása szinte bármelyik stabilnak mondott devizától nagyobb, ez már meg is dőlt.


"Néztem azonban a Mr.Robot című sorozatot,"


Én meg a Tom és Jerryt, mégsem kezdtem el senkit csapkodni a palacsintasütővel, pedig jó poénnak tűnik. Nekem ez a véleményem arról, ha egy sorozat alapján akarsz gondolkodni.

2019. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is valami hasonlóan gondolkodtam.

A sorozatot csak, mint szemléltetést hoztam fel.


Nem is értem akkor, hogy magukat a pénzügyi rendszert baromira értőnek valló emberek, hogy képesek ilyen megváltást belelátni a Bitcoinba.

Azért ettem fel a kérdést meg kíváncsi voltam hátha én nem tudok valamiről.


De akkor köszönöm a felvilágosítást. Beigazolódott, amire gondoltam.

2019. szept. 23. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a marhatragya jobb befektetés..
2019. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mostanában olvastam, hogy a Bitcoin kitalálójának célja az volt, hogy"

Jajj, mondani, vagy írkászni bármit lehet. És bárminek az ellenkezőjét is. Majd az idő megmutatja, hogy X vagy Y jót írkászott-e róla. Unalmában. Vagy önös pénzügyi érdekből. Vagy tudatlanságból.

2019. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!