Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valóban értékesek a magyar...

Valóban értékesek a magyar penzverde által kiállított érmék?

Figyelt kérdés

Sziasztok befektetési céllal vennék a magyar pénzverde által kibocsátott érméket. Kb 3-4 évre fektetnék be. Ezekre milyen a piac ha egyáltalán van könnyű vagy nehéz eladni egy ilyet?

Link az érmékről : [link]



2019. júl. 25. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
3-4 év nem igazán idő ilyen pénzérméknél, hacsak nem dobbant egyet közben az arany ára. Ezt viszont előre senki sem tudja...
2019. júl. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A 3-4 éve kiadott érmék kiadási ára 50000 forint volt tehát csak az aranyat kellett kifizetni. Jelenleg 130000 ft ezeknek az ára az oldalukon.
2019. júl. 26. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó, hát ha Te tudod a választ rá, akkor miért kérdezed?

Az, hogy ők most sokkal drágábban adják, az nem jelenti azt, hogy annyiért meg is veszik.

2019. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-4 évre szeretnél befektetni, én sem ajánlom!

Amúgy régóta nem névértéken adja a Pénzverde az arany emlékérmeket.

2009-ben, amikor Szőlőssy Enikő tervezte a szent István király intelmeit ( [link] ) akkor a tervezéskor 900 dollár körül volt a tőzsdén az arany unciája. Aztán 2010-ben olyan emelkedésbe kezdett az arany, hogy az év elejei 1100-ról az érme augusztusi megjelenésének időpontjáig 1400 dollár lett az arany unciájának az ára, és az érme aranytartalmának az értéke jóval meghaladta a névértéket. Ez addig soha az életben nem fordult elő. Nyilván nem is adták oda akkor névértéken.

Ma ez a 2010-es kibocsátású érme a piacon 1,3 és 1,6 millió forint körül cserél gazdát. 1.350.000-ért láttam gazdát cserélni [ [link] ] de egy jelenleg hirdetett példányt 1.800.000-ért nem kapkodják szét az idén [ [link] ]. A 35 oldalra látogatóból 1 megfigyelő lett (én) de csak kíváncsiságból. :-) De ez az érme nem csak a 2 unciás aranytartalma miatt különleges, hanem amiatt mert csak 500 darabot vertek belőle. Szóval ritkaság. Nyilván csak az abszolút verdetiszta UNC érmékért adják meg ezt a jelentős felárat. Én már olyat sem veszek meg belőle, aminek a kapszulája nagyon karcos :-)

Ha nem baj, hogy 4 év elteltével beleragadsz a befektetésedbe, és még vagy 10 évig nem tudod a vételi áron sem eladni az arany érmeket, akkor bármilyen arany érmét megvehetsz REÁLIS áron (lásd a fenti szent Istvános 2 példámat). De ha gond, hogy csak 10-20-30 év múltával tudsz befektetői haszonnal kiszállni az üzletből, akkor ne ebbe fektess be!


[Nálunk családi hagyomány az arany szeretete. Édesapám 1 éves születésnapomra vett 1000 forintért (akkor még névértéken) egy Kodály 1000 forintost ( [link] ) Ez az érme is kb 1,5 MFt-ot ér manapság. Még megvan! Én is a legkisebb fiam 1 éves születésnapjára vettem az első Szent István 500 ezrest, hogy majd az egyetemi tanulmányait legyen miből finanszírozni, ha 20 év múlva csóróbb leszek. Hála Istennek eddigi életem során soha nem kényszerültem arra, hogy numizmatikai ritkaságaimból akár egyet is el kellett volna adjak. De az én véleményem szerint aranyat rövid távra (néhány évre) nem szabad venni. És persze ez csak egy sokat megélt, és sokat látott vénembember tanácsa, a nálánál fiatalabb férfinak. Nyilván vagy megfogadod, vagy nem. A te életed, a te döntésed!]

[Amúgy ha mégis vásárolni akarsz, nézz szét a piacon, mert a Pénzverde árainál olcsóbban, vagy jóval olcsóbban is lehet piacin érméhez jutni azoktól akiknek sürgős, és áron alul adják. Itt van egy nem túl drága Clark Ádám is, olcsóbban mint a Pénzverdében : [link]

2019. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A legutolsó válaszónak köszi a választért ez egy korrekt válasz!


Aki még előtte írt az gondolja át mégegyszer a kérdésem... Ők csak eladnak de nem vesznek érti?

2019. júl. 26. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, tök jó, hogy nem fogadod el a válaszaimat (1,3)


Fél óra múlva indulok Debrecenbe, mégis vettem a fáradságot, hogy válaszoljak a kérdésedre - még ha röviden is (1-es) Utolsó válaszoló ugyanazt mondta, csak részletesebben - nekem nem volt erre időm.


3-as válaszomban pedig arra utaltam, hogy azért, mert valami 500 ezer ft-ért van eladási áron, az nem jelenti azt, hogy valaki meg is veszi annyiért.

2019. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!