Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán maradó küldemény:...

Postán maradó küldemény: megkülönböztetünk csomagot és levelet. De melyiknek mennyi a 2019 második felében fizetendő díja?

Figyelt kérdés

Mert a postai árjegyzéken nem tudok kiigazodni, legfeljebb a postán maradó csomag 2 kg-ig-ot találom meg, ami 1435 ft. De ha én levélként küldöm? Már több postán próbálkoztam, és ahány postásnéni, annyiféle verzió.

Vagyis, ha egy olyan küldeményt (könyv) szeretnék borítékban elküldeni NEM csomagként, ami nem éri el a 2kg-ot, mennyi a díja?



2019. szept. 23. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A súlyától függ és a kért többletszolgáltatásoktól.

A posta honlapján van díjkalkulátor, azzal kiszámolhatod.

2019. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Épp ezt akarnám elkerülni, mert sem lemérni nem tudom (nincs konyhai mérlegem), sem a hülye postai táblázatból kiböngészni. Egyszer 600 akármennyit kérnek el, máskor meg ezer felett. Már hülyének néznek a vevőim, mikor milyen árat mondok. Postásnénije válogatja, vagy valamit teljesen félreértek.


Ezért gondoltam, hogy valaki esetleg világosan leírhatná, hogy tól-ig mennyi, és ez most küldemény, csomag, vagy az ugyanaz. Néha úgy érzem, átvernek a postán.

2019. okt. 1. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell a táblázatból böngészned, van kalkulátora, az kiszámolja neked.

A súlyát meg meg kell adnod, mert a súly alapján változik a fizetendő összeg. Nem ugyanannyi egy 100 grammos levél feladása, mint egy 1800 grammosé.

A küldemény az lehet csomag is és levél is.

2 kg alatt lehet postán maradó ajánlott levél, vagy csomag. 2 kg fölött csak csomag.

Nem a postásnénije válogatja a fizetendő díjat, hanem a küldemény fajtája (levél, vagy csomag), a súlya és a kért többletszolgáltatások.

Ha ilyen sokat postázol, vegyél egy kis mérleget, mérd meg a küldeményed súlyát és kiszámolja neked a postai díjszabás kalkulátor.

2019. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!