Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten miért vannak olyan...

Budapesten miért vannak olyan ingatlan és albérletárak mint Grazban, amikor ott háromszor annyi a fizetés?

Figyelt kérdés

pl. osztrákoknál vendéglátós minimélbér :


[link]


Bruttó 1540 eur,évi 14 alkalommal.


Mivel ott nem ilyen szociáldarwinista egykulcsos szegényellenes adórendszer van, ott ebből jóval kevesebbet nyesnek le a bruttóból mint nálunk a gyenge bérből.


Nettóban keres a minimálbéres mosogató is 1450 eurt havonta, hónapokra lebontva az éves nettót.


Ízlelgessük ezt egy kicsit.


S azt látja az ember hogy pont olyan albérletárak vannak mint Pesten. 400-500 euróból ki lehet bérelni rezsivel egy garzont.


S itt jó ha a fizetés mennyi is is az 1450 hez képest ami ott egy csont minimálbér, a törvényi minimum?


Ha a felét megkapod 725 eur nettó, már azt hőbörgik hogy milyen jól keresel. De sokan dolgoznak 400 euróért Bpn is...


2019. okt. 17. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert így is vannak olyan hülyék, akik kiveszik/megveszik a lakásokat.
2019. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Egy időben sose értettem, hogy pl. Táncsics Mihály hogy lehetett majdnem egész életében börtönben.

Először ugye az elnyomó osztrákok zárták be oda. Aztán az 1848-as forradalomban a nép kiszabadította.

De aztán meg Kossuth Lajos dugta vissza ugyanoda, mert már neki is sok volt a kommunista hülyesége.

Nem értettem, mondom, amíg téged nem láttalak itt a napi hülye kérdéseiddel. Na, te pont olyan vagy mint ő volt.

Sztem dobd ki a marxista történelemkönyveidet.

Téged ugyan nem fognak bezárni emiatt sehova (már nem olyan világot élünk), viszont te magad zárod be magad egy lúzer világba.

Ahogy már írták, kereslet és kínálat, ennyi. És ebben nincs is semmi ésszerűtlen, vagy rossz dolog, mint például korunk másik velejárójával, a politikus korrupcióval. Ez sima piaci önszabályozás.

2019. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa kérdés.becsben a török negyedben :) van egy 27nmes szakadt lakásom azt 700euroert van kiadva. Mivel másnak adtam ki elkezdett ütlegelni a másik bérlő jelölt, tehát olcsónak tűnik a kiadás. :)


Itthon a drága negyedben is van egy 32 nmes de jó állapotú (7 éves, klímás fullos) lakásom havi 5000 körül a rezsije. Ez 80ert van kiadva.

A bécsi sokkal putribb mégis 700eur vs 85e Ft.


Ausztriában az olcsó albérlet az altbau mert szabályozva van hogy szart mennyiért adhatsz ki

Itthon ez nincs.


A fizetés kinn jobb de attól még nem olcsóbbak itthon az ingstlanok.

Azért van 2 helyen albérletem mert néha építkeztem kinn és itthon is, így mindkét helyen volt szállás. Ma már nem teszem mert kinn olcsóbb a munkaerő mint itthon így nem jönne ki senki.

2019. okt. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg a kis lóf_szt 3-szor annyi Balázs.


Nekem nyugaton 2600-3000 eurót akart a nyugati majom köcsög adni mint SENIOR JAVA FEJLESZTŐ,több év gyakorlattal perfekt angollal meg széles technikai tudással.


Na akkor meséld már el hol vannak azok a hatalmas fizetések?


Itthon sokkal jobban keresünk programozòk csak mellékesen megjegyzem.

2019. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert kiveszik ennyiért is. De ezt már annyiszor elmagyaráztuk neked.

Nincs kiadó lakásom, de ha lenne... Pont nem érdekelne, hogy Bécsben mennyit keres egy melós, meg mennyi ott az albérletár. Sőt az sem érdekelne, Budapesten mennyit keres egy melós. Meghirdetném a garzonomat 150 ezerért (csak mondtam most valamit), és valszeg egy héten belül kivenné valaki. Kiadhatnám 70 ezerért is, hogy szegény minimálbéresek meg egyetemisták is beköltözhessenek, de ne legyünk már hülyék, nyilván ha adnak érte többet, akkor többért adom majd ki. Ráadásul ha meghirdetném 70-ért, biztosan jönne valaki, aki azt mondaná, ő 100-ért két nap múlva beköltözik, majd valaki más 120-ért másnap költözne, egy harmadik pedig azonnal kifizet 150-et.

Nem értem a problémádat. Ha drágának találod, ne költözz Budapestre és kész.

2019. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Maradj ott, itt nem annyi a segély, hogy lakást bérelj belőle. Ha melót keresel, őszintén sok sikert kívánok hozzá.
2019. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!