Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felelek-e más adóságáért...

Felelek-e más adóságáért közös ingatlanon?

Figyelt kérdés
Örököltem egy 1/4 ingatlanrészt. Az ingatlan adóssággal terhelt a másik tulajdonos részéről, banki hitel közüzem stb... Az adósság bőven meghaladja az ingatlan értékét. Nekem és akitől örököltem semmi közöm ezekhez az adósságokhoz soha nem is jártunk az ingatlanban. Kérdésem, hogy azon kívűl hogy elárverezik az ingatlant és semmit nem kapok belőle nekem lehet-e más károm belőle, felelek e más vagyonoi tárgyammal vagy anyagilag ezekért az adóságokért?

2019. szept. 24. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Te személyedben nem. Az ingatlanhányad erejéig viszont igen, ha az egész ingatlanon zálogjog van.
2019. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, pl. ha van közös költség tartozás is a közüzemi tartozások között, az egyetemleges. Teljesen mindegy ki halmozta fel, akár tőled is behajthatják teljes egészében a tulajdoni hányadtól függetlenül a végrehajtási és egyéb költségekkel együtt. Majd utólag "leverheted " ( követelheted a ludason fizetési meghagyással) ha van miből behajtanod. a hitelek, más közüzemek azok jellemzően névre szólók, max a visszakapcsoltatás és addig ebből adódóan az értékvesztése az ingatlannak érint hátrányosan.
2019. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hitel esetén ahogy az előző írta, zálogkötelezett leszel, vagyis tűrnöd kell a tul részed erejéig a végrehajtást, tartozást.
2019. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az az ingatlan nem érdekel az érdekel hogy más vagyonomhoz ne nyúljanak. Köszi a válaszokat.
2019. szept. 24. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!