Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes vásárlás! Nagy...

Internetes vásárlás! Nagy bajban lehetek?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt rendeltem valamit a neten bankkártyás online fizetéssel, viszont sikertelen volt, mert utolsó lépésként nem kaptam meg a biztonsági kódot, amellyel sikerülhetett volna a fizetés. Tehát a fizetés nem ment végbe. Délután ugyanezeket a termékeket megrendeltem, de most utánvételre vettem. Viszont az előző e-mailben nem olvastam el, hogy sikertelen online fizetés esetén tudnék utalni is. Azt is írták, hogy a csomag akkor kerül kiküldésre, ha megtörtént a fizetés, viszont azt is írja mellette, hogy keddre várható a szállítás.

Szóval most konkrétan szombat délután 2 ugyanolyan rendelés lóg a levegőben. Írtam e-mailt az ügyfélszolgáltatónak, hogy szeretnék elállni a bankkártyás vásárlástól, és az utánvételessel élnék, leírtam, hogy milyen kód alatt fut a rendelésem. Kaptam visszaigazoló e-mailt, hogy megérkezett a levél hozzájuk, de szerintem hétfőn fognak rá válaszolni. Mielőbb próbáltam reagálni, hogy nehogy feladják az első rendelést, de most úgy érzem nagy kavarodásba kerültem. Mit tehetnék még az ügy érdekében? Van rá esély, hogy még feladás előtt elolvassák, és egyszerűen sztornózzák, vagy nekem kell elállási papírokat küldeni postán később?



2019. okt. 19. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
El fogják olvasni, nyugi. Rendezve van a rendelésed. Esetleg ha a délelőtt folyamán nem válaszolnak, írj rájuk h megkapták-e azvüzeneteidet!
2019. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem utaltál nekik, akkor miért küldenék ki? Egyébként ha internetről rendelsz, akkor jogilag megteheted, hogy nem veszed át a csomagot, így elállsz a vásárlástól. Más kérdés, hogy ilyen esetben tiltólistára rak a webshop és többet nem rendelhetsz, de ilyen nálad nem áll fent.
2019. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a nyugtató válaszokat! :) Igen, arra én is gondoltam, hogy ha nem utaltam semmit a bankkártyásnál, akkor lehet ki se küldik, de másrészt valami olyasmi is motoszkált a fejemben, hogy mi van, ha majd kapom az e-maileket, hogy köteles vagyok a tartozásom rendezni, vagy valami ilyesmi.
2019. okt. 19. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam webshopnál, látni fogják, hogy ez ugyanaz a rendelés. Nálunk automatikusan felvettük volna a kapcsolatot veled, hogy akkor melyik legyen, utalás vagy utánvét
2019. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Remélem az én esetemben most sikerül megoldani ezt a problémát, de következő alkalomkor 3x is átolvasok mindent!
2019. okt. 19. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
csak tudnám miért rendelted meg 2x, amikor 1x már megvolt?!
2019. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért rendeltem még egyszer, mert először a bankkártyás fizetést választottam, ahogy leírtam, és nem tudtam kifizetni a csomagom ezzel a módszerrel, és azt hittem, hogy érvénytelen a rendelésem. Már későn olvastam, hogy ha nem sikerül az online fizetés, lehet utalás is. Szóval abban a hitben, hogy érvénytelen a rendelés, megrendeltem másodjára, és aztán ugrott be, hogy most lehet tartozok végül nekik az elsőnél, annak ellenére, hogy nem sikerült. Remélem így érthető.
2019. okt. 19. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első megrendelés tranzakciója sikertelen volt, azt írtad. Akkor egyértelmű, hogy nem küldik azt a rendelésedet.

Majd megrendelted újra, utánvéttel. Azt a rendelésedet fogják küldeni.


Teljesen mindegy hány rendelésed lóg a levegőbe, ha nincs kiegyenlítve, vagy utánvét megadva, nem küldenek semmit, de a termékek egy ideig még kosárban vannak, hogy később folytathasd, vagy módosíthass rajta.

2019. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, végül kaptam e-mailt, hogy törölték az online kártyás rendelésem! :)
2019. okt. 21. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!