Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet szinte semelyi...

Miért nem lehet szinte semelyik Magyarországi boltban pénzt felváltani?

Figyelt kérdés

Ugye Olaszországban ( vagy legalábbis Calabriában meg sok Nápoly környéki városkában ) nagy előszeretettel felváltották nekem a készpénzt még annó , itt viszont csak a bankokban meg egyes pénzváltóknál sikerült nekem bankjegyet kisebb címletre felváltani ...


Miért van ez így ?



2019. okt. 21. 05:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert egyszer valami marha elkezdte terjeszteni, hogy büntetik. Én hetekig magyaráztam a kereskedő anyukámnak, hogy a pénz felváltása nem pénzváltási tevékenység.
2019. okt. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Azertcmert a boltnak nimcs haszna, belőle, jah es büntetik is
2019. okt. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mi azért nem váltjuk fel, mert én is úgy veszem az aprót. Jó persze kapcsolatban vagyok pár újságossal, fagyissal, akiknek pedig pont nagyobb pénz kell, de az nagyon nem elég.
2019. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem, 2, nem büntetik.


[link]

2019. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

Első: magyarázhatod, de konkrét boltot tudok akit ezért büntettek (az üzletvezetője mesélte nekünk, akik szintén boltosok vagyunk).


Szerintem is hülyeség, de büntették (a nav ellenőr parkolóórába akart aprót kapni, az alkalmazott felváltotta az ezresét százasokra).

2019. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy azért nem váltanak, mert nem ez a feladatuk, és nekik is szükségük van az apróra.
2019. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Inkább azért, mert a bankok főleg nagy címletet adnak ki. Mivel csak k2x lehet ingyen pénzt felvenni mindenki nagy összeget vesz fel. A boltos meg hamar kifogy az aprobol és nem tud visszaadni.
2019. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

5, kizárt, bocs.

Jó eséllyel a bünti oka az volt, hogy nem egyezett a pénztár.

A bírságot indokolni kell, a pénzváltádt nem tudja. Úgyhogy kamu.

2019. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt váltani illegális (Pl. Eurót Ft-ra) és büntetnek érte, pénzt felváltani nem az, de ez költséget jelent a boltnak!

-----

Gondolj bele kérdező, ha neked van 1 boltod és a biztosítod 50 000Ft-ig téríti meg a rablást, ha nincsen széfben az összeg, akkor te tartanál extra pár 100 000-et apróban, hogy feltudd váltani a betérő emberkéknek???


Ugyan ez a szitu, de te 1 alkalmazott vagy, aki pl. 550 000-et hagy a kasszában és kirabolnak, a biztosító megtérít 50e-et, neked meg lesz 500 000Ft kasszahiányod, amit levon tőled a munkáltatód. Ebben a helyzetben is tartanál extra összegeket a pénztárgépben, hogy tudjál nagylelkűen felváltogatni???

-----

Betartod a szabályokat és van 50 000Ft apród, jön 1 vásárló 20 000-el, aki költ 19 500-at, akkor hányadik tényleges vásárlónak nem tudsz visszaadni?

Nálunk azt úgy cselezte ki a munkáltató, hogy 3 pénztárgép volt 1 boltosra, így több embernek tudtunk visszaadni mielőtt elfogyott az apró.


Ennek ellenére naponta több alkalommal kellett Bankba, pénzváltóba, újságoshoz, boltokba, kocsmákba, stb. menni, hogy tudjunk visszaadni a következő emberkének is.

Benzinkutasként a 24 órás műszak alatt a rekordom 9 pénzváltó látogatás volt, 150Ft-ot autókáztam el minden fordulónál a saját költségemre!

3 órával kevesebb bért kaptam aznapra, mert nem voltam a helyemen, fogy a pénzem és bért sem kapok a pénzváltogatásra, de neked legalább nem kell 2 percet eltöltened azzal, hogy bemész a postára!


Szerinted hova kívántam az olyan Uraságokat, mint te???

2019. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Elírtam, költ 500-at és vissza kell adnod 19 500-at :)
2019. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!