Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet szinte semelyi...

Miért nem lehet szinte semelyik Magyarországi boltban pénzt felváltani?

Figyelt kérdés

Ugye Olaszországban ( vagy legalábbis Calabriában meg sok Nápoly környéki városkában ) nagy előszeretettel felváltották nekem a készpénzt még annó , itt viszont csak a bankokban meg egyes pénzváltóknál sikerült nekem bankjegyet kisebb címletre felváltani ...


Miért van ez így ?



2019. okt. 21. 05:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

pénzt felváltani nem az, de ez költséget jelent a boltnak!


Aha, és mégis milyen költséget jelent?

2019. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

"Aha, és mégis milyen költséget jelent?"


1. az idő pénzbe kerül

2. munkaerő költsége

3. pénzváltóba való eljutás költsége

4. vásárlói elégedetlenség, hiszen várni kell

5. szintén elégedetlenséget szül, ha az előtted levőnek váltanak, majd neked meg nem tudnak visszaadni


A 4-5-ös mindkettő elég jelentős költségvonzattal rendelkezik, a vásárló elpártol, átszokik egy másik helyre az őt ért sérelmek miatt, ez forgalomvisszaesést generál, aminek pedig ismételten vannak járulékos költségei.

2019. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

szerintem azért, mert akkor elfogy az aprója a boltosnak. Én beváltani szoktam, mármint adok aprót és kapok papírpénzt. De fordítva nagyon nem szívesen adnak.


Nekem az szokott többször előfordulni, hogy van egy köteg - de tényleg köteg - ezrese és 6-8 000 ft-ot nem 2ezresben, ötezresben ad vissza, hanem ezresbe... Ezt a logikát nem értem, hiszen az ezres gyakoribb, forgóbb, mint a kétezres.

2019. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem értem hogy miért kell személyeskedni , de mindegy ...



Ám akkor hogy hogy Olaszországban sok helyen egyáltalán nem probléma a felvaltás ? Ott ezek szerint teljesen más biztosítási eljárások vannak érvényben ?

2019. okt. 22. 01:10
 15/15 qkker1 ***** válasza:
75%

"Pénzt váltani illegális (Pl. Eurót Ft-ra) és büntetnek érte, "


Tescóban megoldottam párszor. Vettem egy fólia ásványvizet és száz euróssal fizettem.

2019. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!