Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai tudakozvánnyal tényleg...

Postai tudakozvánnyal tényleg nem kaphatom meg ki vette át az ajánlott küldeményemet vagy csak átvert a posta szerintetek?

Figyelt kérdés
2019. okt. 24. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Az ajánlott küldemény nem erre szolgál. Arra tértivevényes levél van, ha mindenképpen tudni akarod, hogy ki és mikor vette át. Többek között ezért is olcsóbb az ajánlott levél, meg ezért kell másmilyen feladóvevényt kitölteni a tértivevényeshez.
2019. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont akkor nem nagyon van abban logika, hogy miért igazolja magát aki átveszi a sima ajánlottat. Mert akkor minek az azonosítás, kinek és miért kell más okból, ha az átvevő nem ismerhető meg. Nem jól van kitaláva ez a szolgáltatás. Vagy inkább felesleges a tértivevényeshez és a sima levélhez nézve.
2019. okt. 24. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyiban nem felesleges, hogy így nem veheti át a szomszéd Juliska néni helyettem a levelet.
2019. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 grafno ***** válasza:
Nálunk ha nem ismer a postás akkor személyit kér és beirja a gépbe kivette át, és kell aláírás a kütyüre.
2019. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk konkrétan az történt, hogy bizosan nem a háziak vették át, egy másik címen vehette át valaki, ami tilos úgy tudom, egy háztartásban kell élnie az átvevőnek. Ezt egyszerű is lenne bizonyítani ha a posta megmondaná ki az átvevő személy és ügy lezárva. Na erre nem hajlandó, csak annyit válaszolt a tudakozványra, hogy sikeresen kézbesítve ekkor és ekkor. Hülyeség az egész szolgáltatás így szerintem, akkor csak a tértivevényest szabadna kínálniuk. Pedig amúgy lehet meglenne a levél csak tudnunk kellene kitől kérjük.
2019. okt. 24. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell egy háztartásban élnie az átvevőnek, ezt rosszul tudod. Így viszont a tudakozványnak tényleg nincs értelme, hiszen nem lehet eldönteni hogy szabályos volt-e a kézbesítés. Írj egy panaszt írásban, erre válaszolniuk kell. e a helyi postára írd, hanem a pécsi vagy pesti központba, úgy jobban odafigyelnek á!
2019. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!