Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit dolgozhat nyugdíjasként?

Mennyit dolgozhat nyugdíjasként?

Figyelt kérdés
apám megbízott hogy nézzem meg neten hogy van-e valami szabályozás rá ha nyugdíjasként újra munkába állt van-e valami kikötés hogy hány órát dolgozhat? mert először azt mondta neki valaki hogy nincs, most meg teletömték a fejét hogy mégsem úgy van az. nekem meg lövésem sincs hol keressem vagy mit. normál nyugdíjba vonulás volt, nem rokkantságis vagy ilyesmi. tud valaki segíteni?
2019. okt. 25. 16:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nulla százalékos a válaszom, amikor az a helyes válasz :) Írta, hogy rendes nyugdíjbavonulás volt, semmi kedvezmény vagy ilyesmi.


Ezért hulladék ez az oldal, mert szakmai kérdésekben hozzá nem értők értékelhetnek. Ha rendes öregségi nyugdíjas, vagy nők negyvennel ment el, akkor nem kell bejelenteni, csak számfejteni. És csak 15% az szja van, semmi más.

2019. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha öregségi nyugdíjas (tehát betöltötte a nyugdíjkorhatárt,


Nana, van öregségi nyugdíjas, aki nem töltötte be, a tehát nem való ide!!! Pl nők 40 tipikusan ilyen, ott korbetöltés előtt is teljes jogú öregségi, de korberöltésig határ van

2019. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11, mert hülyeséget beszélsz.


Ha rendes öregségi nyugdíjas, vagy nők negyvennel ment el --- ilyen nincs, a nők 40 évese teljes jogú öregségi nyugdíj. Nincs vagy.


akkor nem kell bejelenteni --- aha, ha mumkaviszonyos, itt megbízásról van szó.


És csak 15% az szja van --- aha, munkaviszonyban, de itt továbbra sem arról van szó.


Szakember vagy? Akkor ez nagyon gáz. Én is az vagyok, és ciki az ilyen kolléga.

2019. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nők 40-re ugyanúgy jár ez a lehetőség, csak 15 szja és semmi más.
2019. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ciki vagy nem ciki, amikor a legelső választ írtam, akkor még nem írta a megbízásit. Ott nyilván más a helyzet. Utána már másról volt szó.
2019. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az ötös válaszolónak írtam, aki azt mondta, hogy a nyugdíjas munkaviszonyt be kell jelenteni. És ez nem igaz.
2019. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Meddő vita.


Ez volt a kérdés:

"ha nyugdíjasként újra munkába állt van-e valami kikötés hogy hány órát dolgozhat?"

"normál nyugdíjba vonulás volt"


Nem volt kérdés a bejelentés, és az adózás sem. Csak arra vonatkozott, hogy van-e korlát.


Válasz: Ha nem valamilyen kedvezménnyel ment el nyugdíjba (kérdésből kiderült, hogy nem), hanem a "RENDES" öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött nyugdíjas, akkor nincs korlát sem munkaidőben, sem bérezésben.

2019. okt. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

RENDES" öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött nyugdíjas, akkor nincs korlát sem munkaidőben, sem bérezésben.


Akkor újra, de lehet. Rendes öregségi nincs, teljes jogú van. Teljes jogú az, aki a nők kedvezményesét kapja, nála korbetöltésig van határ. Pedig - a te fogalmaddal - rendes nyugdíjas.

2019. okt. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Tévedsz, ha nők negyvennel ment el és még nem töltötte be a kort, akkor munkaviszonyban idén már nincs kereseti korlát.
2019. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A fogalmakat hagyjuk akkor, ha a kérdezőnek nem oszt, nem szoroz. Úgy lett elmondva, hogy értse.


Írtam, ha betöltötte a nyugdíjkorhatárt, akkor biztos, hogy nincs korlát.


Nem azt írtam, hogy megvan a feltételként szabott szolgálati ideje. Nők 40 évesről vitáztok úgy, hogy "apám" van feltüntetve a kérdésben. :)


Szerintem lapozzunk...

2019. okt. 28. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!