Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha át akartak...

Mit tudok tenni ha át akartak verni, és van rá bizonyítékom?

Figyelt kérdés
Instagramon van egy oldal ami elméletben cipőket árul, bár nekem már az gyanús volt, hogy internetről leszedett képekkel vannak femt a cipők, majd kiraktak egy nyereményjátékot, hogy az első válaszoló ingyen cipőt választhat. Baráþnőmnek küldtek egy üzenetet,hogy ő volt az első de a postaköltségre utaljon előre 1500at, mondtam nehogy utaljon tuti kamu,akkor néztem meg én is az oldalt, és milyen érdekes, én is első válaszoló lettem és utaonom kellett volna, majd amikor kozoltem veluk h feljelentem oket annyit mondtak, hogy ez mar uj nyeremenyjatek es napi 5 nyeremenyjatekuk van
2019. okt. 28. 10:46
 1/9 anonim válasza:
38%
Jelentsd fel őket.
2019. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kezdenek vele valamit? Azert gondoltam,hogy nem mivel csak 1500rol van szo, de kovetik oket 15 ezren, ha csak 30 ember utal nekik az mar 45 ezer
2019. okt. 28. 10:49
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Semmit. Ez még nagyon kevés ahhoz hogy te feljelentést tegyél.
2019. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy elmondanád hogy mi a bizonyíték?

Oké, tényleg elég nyilvánvalónak tűnik hogy átverés lehet a dolog mögött, de ez önmagában még nem bizonyíték...

2019. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát alapból hogy lehetne 2db első válaszoló
2019. okt. 28. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"annyit mondtak, hogy ez mar uj nyeremenyjatek"


Ennyi. Ezzel le van rendezve az egész.


Ez még mindig nem bizonyíték önmagában.

2019. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Feljelenteshez keves, de instragramnak jelentsd, ok ennyi alapjan is torlik.
2019. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A feltételezés NEM BIZONYÍTÉK. A bizonyíték az lenne, ha elküldenéd a postaköltséget, nem küldenék az INGYEN cipőt, majd x határidő után (mondjuk 2 hét) felszólítod őket, hogy ha nem küldik, akkor utalják vissza a postaköltséget 14 napon belül és ezt nem teszik meg: Na ekkor lehet feljelentést tenni, mert ekkor már megáll a csalás gyanúja - addig nem.
2019. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es, mit jelentsen az Instagrammnak? Hogy mit gondol?

Mint írtam, feltételezések alapján nem lehet feljelenteni vkit. Illetve feljelenteni lehet, de le kéne már szokni arról, hogy az egyetlen megoldás az, hogy még nem történt semmi, de már feljelentünk vkit.


Amúgy azt honnan tudjátok, hogy nem "sorsolnak" ki mondjuk 10 db cipőt? Kínából rendelve fillérekért hozzájutnak és meglehetősen jó marketing lehet 10 cipőt elajándékozni - özben dőlnek az érdeklődők, a vevők.

Akár igaz is lehet... De bebizonyítani a csalást csak akkor lehet, ha valóban nem küldik és nem utalják vissza a pénzt.

2019. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!