Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Öröklés! Adóssághalmazt így...

Öröklés! Adóssághalmazt így el lehet kerülni?

Figyelt kérdés

Anyukám nevén van a lakás, viszont több bank felé is van tartozása. Illetve Provident stb.

Ha a nevemre íratjuk a lakást még a halála előtt és utána lemondok majd az örökségről, akkor elkerülhető az adósságnak is az öröklése?



2019. okt. 29. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

"Anyukám nevén van a lakás, viszont több bank felé is van tartozása."


Nos, ha bankok felé van tartozása, akkor minden bizonnyal jelzáloghitel van a lakáson, így nem "írathatjátok" a nevedre a lakást, mert a bank nem egyezik bele, plusz keményen fedezetelvonás lenne.

Szóval ez így nem működik.

2019. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

> Nos, ha bankok felé van tartozása, akkor minden bizonnyal jelzáloghitel van a lakáson

Ezt így hülyeség feltételezni.

2019. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi elajándékoztattuk anyósommal a házat. Neki is rengeteg tartozása volt-van, de a ház tehermentes volt. Sima ügy volt. Azóta is rendesen fizeti a részleteket, de mivel hitelkártyái is vannak, így szerintem maradt még bőven tartozás. Öröklés esetén a gyerekek lemondanak az öröklésről. Más vagyon nincs, a ház az övék évek óta.
2019. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha egyébként nincs jelzálog a lakáson, akkor meg lehet csinálni.


Ilyen esetben a hitelezőnek kell bizonyítania a bíróságon, hogy az adós rosszhiszeműen járt el, amikor elajándékozta az ingatlant, és a fedezetelvonás volt a cél. Pl ez a helyzet megáll, ha a lakásátiratás után nemes egyszerűséggel abbahagyja a hitelek fizetését.

2019. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért elég egyértelmű egy jelzálog.

De ezt válaszolja meg a kérdező.


Hogy én miért gondolom így?

A "több bank" szerintem minimum 3.

2-t még számszerűsítene, szerintem így logikus.

Ha az illetőnek annyi pénze sem volt, hogy megéljen, és mindent hitelből, sőt több hitelből finanszírozott, akkor bizonyára nem keresett túl jól. Ha így volt, akkor több személyi hitelt nem vehetett fel, max 2-t, de ez a KHR-ben is szerepel, meg egy bankszámla-kivonaton is szerepel, és ha már több kötelezettség van, akkor a sokadikat elutasítják.

Szóval be kellett vállalni valami olyasmit, amire van fedezet, ez pedig az ingatlan lehetett.

Én egyelőre ezt tartom logikusnak, mert 3-4 személyi hitel egy időben nem jellemző, meg a bankok sem hülyék.

Ügyeskedéssel ezt-azt el lehet kerülni, pl. több banknál számla, ott folyószámla-hitel, vagy hitelkártyák, esetleg azonos időben több banknál felvett hitelek. De itt is sok múlik a szerencsén.


Ha így van, mármint van jelzálog, akkor nem lehet átíratni, ezt leírták előttem helyesen.

Ha nem így van, ahogy gondolom, akkor pedig írj több infót, kérdező!

2019. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem jelzálog.

A lakás tehermentes teljesen.

2019. okt. 29. 19:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor írassuk át és utána még egy darabig mindenképp fizesse a törlesztést, igaz?


És így halál esetén sem mondhatják, hogy fedezetelvonás volt.

2019. okt. 29. 19:29
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Így már át lehet íratni.

De azt még elárulod, hogy hogy tud egyetlen ember ennyi féle adósságot összeszedni?

Nem az összeget, hanem a darabszámot kérdezem.

2019. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát én már rohadtul unom, hogy az egész ország lopja a pénzemet: lopnak fent, lopnak lent.

Felvesszük a hitelt, de nem kell visszafizetni, majd elévül én meg hülyére dolgozom magam, fizetem az adót, stb.

Hát tényleg kezdem azt hinni, nem teljesen normális - velem együtt-, aki ebben az országban marad.

Utálom, elegem van belőle, hogy semmi becsület nincs az emberekben, csak a sumákolás, ügyeskedés!! Felvenni a hitelt, elkölteni jó volt, ugye?

Basszus, kérdező, amikor én gimibe jártam, az anyám nem fizette a lakásrezsit és én elmentem dolgozni a suli mellett, hogy ne vegyék el a lakásunkat!!!

2019. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem egy darabig, hanem haláláig fizesse a részleteket. Vagy fizessétek ti. Ha már kaptok egy lakást.
2019. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!