Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltetek már úgy Kínából,...

Rendeltetek már úgy Kínából, hogy vámot kellett fizetni?

Figyelt kérdés
Sajnos rendeltem egy telefont 22.000 Ft értékben és most kaptam egy értesítést, hogy vámeljárás van folyamatban, ki kell töltenem egy nyomtatványt és majd 27% Áfát kell fizetnem. Nem vagyok ettől boldog! Miért kell még az adózott pénzemből vásárolt dolgot megadóztatni?

2019. okt. 29. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ez a jogszabály. Senki nem azért adózik, mert az személyes hobbija.
2019. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem tudod, hogy a már adózott pénzedből még például áruforgalmi adót is fizetsz minden vásárlásodkor, mert akkor végképp nem lennél boldog
2019. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, idehaza is fizetsz áfát szinte minden esetben ha veszel valamit.
2019. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> Miért kell még az adózott pénzemből vásárolt dolgot megadóztatni?

Hogy legyen miből stadionokat építeni, valamint az ilyen imbecilis szerencsétleneket, mint pl. Pénztáros Lőrinc az ország leggazdagabb emberévé tenni.

2019. okt. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem vám/áfa mentes szállítási móddal rendelted?
2019. okt. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet úgy is kérni? Úgy tudom, az áru értékétől függ, hogy kell-e vámot vagy adót fizetni.
2019. okt. 30. 08:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ honnan rendelsz pontosan, mit és milyen szállítási móddal.
2019. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!