Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti segítenél anyagilag rászoru...

Ti segítenél anyagilag rászorulókon akik étel helyett körmösre költik a pénzüket?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban olvastam a neten, hogy sok olyan szegény sőt mélyszegény van akik abból a kevés pénzükből amit megkerestek fodrászra/körmösre költenek hogy fenntartsák a megjelenésüket és evvel "átlagosnak" tűnjenek miközben szociális szervezetektől kérnek ételt vagy támogatást a rezsi kifizeteséhez hónap második felében.

Én szoktam támogatni ilyen szervezeteket, de azért nem fogok fizetni hogy a másik hülyére vegye a támogatót és a pénzért szépségápolásra költse miközben a másik kezével szociális támogatást kér.

Mi a véleményetek erről?



2019. nov. 1. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Én sem díjazom, és emiatt nem szoktam már segíteni.

Évek óta nem nézek tv-t, de mikor néztem, ilyen mélyszegénységben élők nyilatkoztak, mindnek frissen volt festve a haja. Meg cigi, az mindig van.

Ez minimum havi +30 ezer lenne, amiből még ha szűkösen is, de telne ételre.

Bocsássa meg a világ, de én nem fogom támogatni azt, hogy cigit meg piát vegyen, vagy eljátssza.


A másik, hogy többször adtam ruhaadományt. Jó állapotú, márkás ruhákat. Sosem kinyúlt vagy lyukas dolgokat. Dolgozott ott egy rokonom akkor, ez már évekkel ezelőtt volt. Igaz, erről pont nem a szegények tehetnek, de a rendszer nem jó, ezt akarom ezzel mondani. Szóval elvittük oda kocsival, másik város, még ezt is megtettük értük. És a rokon mesélte, hogy a lányok, akik ott dolgoznak, átválogatták az egészet, és nagy részét elvitték maguknak, mondván hú de jó cuccok. Szóval el sem jutott a rászorulókhoz.

Ezt egyébként a vöröskereszttel meg máltaival kapcsolatban is hallottam már, hogy kiválogatják a ruhákat.

DE azt meg konkrétan ismerem is, aki kapott egy hatalmas adag gyerekruhát, mert a másik nő segíteni akart neki, látta, hogy szegények, az ő gyereke meg kinőtte már azokat a ruhákat. A megsegített pedig nem hogy normálisan öltöztette volna a gyerekét, hanem járatta továbbra is rongyokban, a kapott ruhát meg kivitte a piacra eladni.

Hát komolyan, ezért segítsünk?


Mivel egyébként az én lelkemnek jól esik, ezért évek óta olyanokat támogatok, akik önerőből nem tudnak maguknak jobb világot teremteni: állatokat!

2019. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem, és lehet kövezni, de annak se, aki putriba kettőnél több gyereket szül. Kérjen pénzt fogamzásgátlóra, arra adok.
2019. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2019. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# Teljesen igazad van. Sajnos ez a valóság. Nekem is vannak jó állapotú ruháim, de nem fogom odaadni, pedig szerettem volna. Inkább elviszem valamelyik nagy áruházban ahol gyűjtik újrahasznosításra.


Én vásároljak ételt vagy segítsem anyagilag miközben ő anyaotthonba szül vagy a pénzét körmösre költi? A mai világban teljesen hülyére veszik a jó szándékú embereket. Miközben ezek a szegények egy munkahelyen lazán "belédvágnák a kést" ha úgy kívánja az érdekük. Végtelen irigyek mellékesen.

2019. nov. 1. 16:57
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2019. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Mindig viszek szendvicset a munkahelyre, de nem volt időm enni, a koldus a hídon kéregetett, így odaadtam neki.


Megnézte, majd beleb***szta a Dunába... Ő nem b***zi, nem eszik parizert, adjak neki pénz!

Mivel nem adtam, erre elküldött jó b***dös k***rva p***csába!


Volt aki aprót kért, adtam neki 5-10Ft-osokból egy marékkal, erre őrjöngött, hogy milyen fukar egy féreg vagyok.


Én nem adok nekik már semmit!

2019. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Én is leszoktam erről.

Állatmenhelyet sem támogatok, hallottam ott is sok "jóról", hogy miként rakta zsebre a fenntartó az adományokat.

Kizárólag ételt veszek annak, aki éhes. De ha nem elégszik meg azzal, amit veszek neki, hanem a drágábbat, többet akarja, akkor még azt sem kapja meg.

Volt rá példa, hogy még kólát kért mellé, erre közöltem, ott a pláza mosdója, folyik a csapból víz, én is ott szoktam a szomjam oltani, kólásüveget még az életben nem fogtam a kezemben, így ő sem fog. :)


Pofátlanság...


Viszont tartom a kapcsolatot néhány hajléktalannal, akik igencsak toppon vannak a napi politikában, beszélgetésünk alkalmával kiderült, hogy kimondottan értelmes emberek. Őket szorgalmasan ruházom is azon kívül, hogy a pékségben választhatnak időnként, hogy mit szeretnének enni.

2019. nov. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Kajás történeteket már én is hallottam. Sajnos el is tudom hinni.


Állatmenhelyek között is biztosan van olyan, mint a ruha téma, lenyúlják maguknak.

De én pl. követem Juditot, aki a Demény, a kötsög oldalt csinálja, az egyik legnagyobb állatvédő az országban.

Ő és hozzá hasonló jó emberek hívták életre a Valentin Projektet, akinek van facebookja, kizárt, hogy nem hallott még róla.

Valentin nap környékén kitalálták, hogy annak az egy szál virágnak vagy bonbonnak az árát most fordítsuk hontalan állatok megmentésére. Persze mindig van, aki nagyobb összeget utal, de ha mindenki csak azt a 200 ft-ot utalja el, már az is nagy szó. És láss csodát, százmilliós összeg jött össze. Midnen egyes nap töltik fel a képeket, az ország midnen pontját bejárják, és elhozzák a gyepmesteri telepekről a beragadt, problémás kutyákat. Nem a cuki fajtiszta kutyákat, amikért előbb-utóbb úgyis jelentkezik valaki. Hanem az öreg, a vak, a lebénult, a fekete kutyákat, akik évek óta ott élnek, és elvesztették a reményt. És mindent dokumentálnak, az állatorvosi költség számláival is elszámolnak, az életemet tenném rá, hogy nem nyúlnak le belőle egy fillért sem.

És szerencsére nap mint nap pakolnak fel fotókat, amikor egy kutyára befut egy gazdijelölt, majd amikor családba költözik. És még utána is, ha a gazdi küld képeket, hogy a kis dögnek milyen élete van: saját ágya van, névre szóló tálka, mennek kirándulni, a család részévé vált. Ilyenkor azt mondja az ember, hogy ez megérte. Hogy náluk jó helyen van a pénz.

De tessék, még közel sincs vége a projektnek, tök ingyen csinálják, minden szabad percüket ennek áldozzák. És február óta tart. Ehhez igazi elhivatottság kell.

Ha valaki szeretne segíteni, de vannak kétségei, akkor őket nagyon tudom ajánlani.

2019. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!