Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti vennétek állampapírt?

Ti vennétek állampapírt?

Figyelt kérdés
Mennyire biztos befektetés a magyar állampapír? Ti fektetnétek pénzt ilyenbe? Ha igen, mennyitől érdemes? Mi a garancia, hogy tényleg nem nyúlja le a pénzem az állam és hogy tényleg kivehetem a pénzem, mert oké, hogy ezt gondolom a megkötött szerződés (ha van szerződéskötés, de gondolom van az állammal ez esetben?) taglalja, hogy pl. 1 év után kivehetem a pénzem, de ez akkor tutira így is lesz, nem fog az állam tőrbe csalni, nem teheti ezt meg? Köszi előre is az építő segítséget! :-)

2019. nov. 2. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be szoktam rakni a pénzem, 0 a kockazat
2019. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%
0 kockazat, 0 haszon. Beteszel egy millat, kamatozik ev vegere 20 ezret amibol meg le is nyjl az allam 20 szazalekot
2019. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
Semmi értelme. Alig hoz többet mint az infláció.
2019. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Inkább tolom a pénzt a vállalkozásomba, vagy indítok újat a meglévő mellé. Jobban megéri.
2019. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Milyen vállalkozást indítasz (utolsónak)? Nálam több millió amit be tudnék tenni, 5-10 millió, amiben gondolkozom. Úgy tudom, ha kincstári számlára fizetek be, a vásárlás és a készpénzfelvétel is ingyenes és adót sem kell fizetni a kamat után..csak nem tudom volna-e ennél jobb befektetés, az állampapírnál...akár vállalkozásba is lehet beszállnék, ha látok benne fantáziát és van rá lehetőségem..köszi mindenkinek az eddigi válaszokat, nyomom a zöldet mindjárt.
2019. nov. 2. 20:17
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Én sem vennék és ezért nem is vettem. Az állam állandóan változtatgatja a régi MÁP feltételeit is (visszaváltási díj, stb.), simán megcsinálja majd az újjal is.

Egyébként meg mindegy, hogy Államkincstárban veszed-e, csak 5 év után, ha TBSZ-en tartod adómentes.

A vállalkozás meg... komolyan beszállnál az első vállalkozásba amit valaki ajánl?? Egy vadidegennek adnál 5-10M-t? Ha annyira jó vagy pénzügyekből, akkor nem itt kérdeznéd, hogy mibe fektesd a pénzedet, de közben meg simán adnál milliókat egy idegennek ha jól eladja neked a vállalkozását és elhiteti veled, hogy milyen jó üzlet? Gondolom a pénzügyeit, a vállalkozás helyzetét ugyanúgy nem tudnád értelmezni, értékelni, mint a MÁP-ot, hogy megéri-e. Vicces...

2019. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Utolsó gyakorlatilag nem győztél meg, hogy kockázatos az állampapír...az, hogy esetleg adózni kell a kamatból, még nem indok, hogy nem éri meg venni...az évi pár százezres kamatból kibírnék pár tízezer forint adót...ha már van 100-150 ezer Ft hasznom évente minimum, már megérné nekem, de még a fele is, hisz ez kb. ingyen pénz. Nyilván vállalkozásba csak alapos szemle után szállnék be, de erre nagyon nagyon kicsi esélyt látok, de sosem utasítok el egyből semmit. Ha én nem is értek nagyon a pénzügyekhez, de az ismertségi körömben többen is, tehát nem vagyok egyedül. De köszönöm a hozzászólásod, éreztem mögötte a jószándékod, csak talán túl könnyen néztél "butácskának", habár ez nekem nem fáj. :-)
2019. nov. 2. 23:23
 8/24 anonim ***** válasza:
Nem. Nem sokkal kockazatosabvak a már meglévő befektetéseim. Inkább azokat fejlesztem tovább. Az állampapírra több az olyan külső tényező amit nem tudok befolyásolni, ( pl. monetáris eszközök egyoldalú változtatása) mint ezeken, amik állampapír feletti hozamot hoznak, akár napi szinten is even belül és likvidebbek is, igy könnyebben alkalmazkodhatok a megváltozott gazdasági és piaci helyzetekhez, amiket szintúgy nemtudok befolyásolni mint az állampapír feltételeit.
2019. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Fektesd allampapirba, igen. Nincs kamatado, mindegy, hogy a kincstarnal vagy bankban veszed. Kincstarnal kicsit olcsobb a szamlavezetesi dijak miatt. Nem lesz vele gondod.
2019. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Aki azt hiszi nem kamatozik, az nem nézett utána rendesen. Magyar allampapir pluszt evente 100%-on ki lehet venni plusz az eves kamatot, szamlavezetesi díj sincs es kockazat se. Elso evben 3,5%-ot, utana évente növekszik. Nem ártana informálódnotok srácok mielőtt idebüfögtök h.lyeségeket
2019. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!