Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti vennétek állampapírt?

Ti vennétek állampapírt?

Figyelt kérdés
Mennyire biztos befektetés a magyar állampapír? Ti fektetnétek pénzt ilyenbe? Ha igen, mennyitől érdemes? Mi a garancia, hogy tényleg nem nyúlja le a pénzem az állam és hogy tényleg kivehetem a pénzem, mert oké, hogy ezt gondolom a megkötött szerződés (ha van szerződéskötés, de gondolom van az állammal ez esetben?) taglalja, hogy pl. 1 év után kivehetem a pénzem, de ez akkor tutira így is lesz, nem fog az állam tőrbe csalni, nem teheti ezt meg? Köszi előre is az építő segítséget! :-)

2019. nov. 2. 19:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek.
2019. nov. 3. 09:52
 12/24 anonim ***** válasza:
10-es 3,5%-on kiveszed 3-3,8-as infláció mellett?! ( max 0,5% realkamat mínusz banki ktg.) Akkor már inkább le se kösd, mert ugyanúgy értéktelenedik mint ha nem kezdenél vele semmit.
2019. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

"Nyilván vállalkozásba csak alapos szemle után szállnék be [...] Ha én nem is értek nagyon a pénzügyekhez, de az ismertségi körömben többen is, tehát nem vagyok egyedül. [...] talán túl könnyen néztél "butácskának", habár ez nekem nem fáj. :-)"

Szóval az ismerettségi körödben vannak akik olyan jól értenek a pénzügyekhez, hogy meg tudnák állapítani, hogy érdemes-e beszállni egy vállalkozásba, de neked nem tudnak segíteni, hogy vegyél-e állampapírt... Sajnálom ha fáj(t), de nem gondolom, hogy túl könnyen néztelek butácskának...

Egyébként meg nem írtam, hogy kockázatos az állampapír, se azt, hogy nem éri meg venni, mert többet hoz, mintha otthon a matrac alatt tartanád, de annyira minimális a haszon és nagy annak a "kockázata", hogy az állam változtat a feltételeken (nem ez lenne az első eset, lásd csok, babaváró, régi máp, stb. aminek folyamatosan, utólag változtattak a részletein), hogy nem éri meg szerintem (persze sokan mások szerint meg megéri, ezért írtam, hogy szerintem), inkább másba fektetném/fektetem a pénzemet (de semmiképpen sem egy olyan vadidegen vállalkozásába, aki az interneten ajánlgatja azt és nem a bankba megy hitelért, ahol örömmel adnának egy nagyon jó és sikeres vállalkozásnak...)

2019. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kedves #13 -as!


Szerintem egy kicsit könnyen vagy előítéletes, anélkül, hogy fogalmad lenne a valóságról. De sebaj, ez nekem továbbra sem fáj. ;) Az, hogy az ismertségi körömben vannak többen is, akik értenek a pénzügyekhez (jogász, közgazdász, gazdaságinformatikus), még NEM jelenti azt:


1. hogy mielőtt ide kiírtam volna a kérdést, előtte megkérdeztem őket,

2. hogy nem fogom megkérdezni őket.


Az, hogy nem beszéltem még velük és pusztán ide kíváncsiságból kiírtam egy kérdést, NEM jelenti azt:


1. hogy az itt hozzászóló, számomra ismeretlen személyek véleményére jobban adnék, mint az ismerőseimére,

2. hogy felületes lennék és nem megalapozottan döntök bárhogyan is, mielőtt kezdek bármit is a pénzemmel.


Nem ismersz, fogalmad sincs, milyen ember vagyok, de egy kérdés kiírásból és hozzászólásból máris "tudod", hogy "mi van". Oké, jogod van hozzá, de nekem is, hogy elmondjam, talán kicsit elhamarkodtad, de ez meg "csak" az én véleményem, illetve igazából annyira nem is érdekel, ha megmondom őszintén, hogy mit gondolsz, de mivel perpillanat épp várom a kajarendelésem, van időm ezeket megírni.


A matekot szerintem érdemes még egyszer átnézned, mert nem olyan rossz az a kamat, ha kiszámolod. Ha 5 évig benn tudod tartani a pénzed, akkor 5 misiből csinálhatsz durván 6.3 misit, de ha 10 misit teszel be 5 évre, akkor kb. 12.7 misid van aztán..nézőpont kérdése, kinek mi éri meg, és valóban az is, kinek mi a sok és nem sok. De véleményem szerint 5 év alatt ennyi kamat nem rossz (persze kisebb pénznél persze, nem biztos, hogy akar az ember ilyenekkel foglalkozni).

2019. nov. 3. 11:31
 15/24 anonim ***** válasza:

"5 misiből csinálhatsz durván 6.3 misit" tök jó, hogy kiszámoltad, de minden viszonyítás kérdése. Ha nem lenne ez, csak a bankbetét, akkor azt mondanád, hogy "5 misiből csinálhatsz durván 5.3 misit", ami jobb mint a semmi. A gond, hogy nem tudod mit fog változtatni az állam. Az hagyján, hogy az infláció jóval több mint a hivatalos, azaz még a máp+ -szal is veszít a pénzed az értékéből, de - ahogy már írtam - épp most csökkentették a prémium állampapír kamatát, pár hete meg a visszaváltást tették költségesebbé. Aki a manyup, a lakástakarék, csok, stb. stb. rengeteg példa után még bízik az államban, hogy nem fogja megváltoztatni ennek is valami feltételét, annak gratulálok az optimizmusához.

De már azt is írtam, hogy ez az én véleményem, mivel kérdezted, leírtam. Sokmillárdnyit befektettek már az emberek máp-ba (igaz nem új, eddig nem befektetett pénzt, hanem eddigi befektetést lecserélték le erre), reméljük nem fognak rosszul járni. Bár mint tudjuk bármit meg lehet csinálni az emberekkel, nem vagyunk az a tüntető fajta, mint pl. HongKong, Irak, Spanyolo., Franciao., Olaszo., vagy még rengeteg példa van rá, hogy mi bármit eltűrünk, míg más országok népei rögtön utcára vonulnak, szóval gond nélkül változtathat akármit az állam. Nem kérdés, hogy visszafizeti-e a befektetett pénzt, a kérdés, hogy mennyit kapsz vissza.

2019. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
egyreszt, nincs 3-3,8-as infláció, masreszt első evben 3,5%, masodikban már 4% és így tovább, míg a párnád alatt 0%-ot kamatozott ugyanannyi kockazattal. Aki nem akar hazárdírozni a pénzzével, annak teljesen jó ha 5 év alatt berakott Pár millioja mellé kamatozott még 1 millioval. Bocs, de nekem ez teljesen megéri, és mdg több ezer embernek, aki ezzel a lehetőséggel él ahelyett, hogy egy netes fórumon pampog, hogy milyen sz.r es közbe semmilye.sincs
2019. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nincs 3,8-as maginflacio az akkor azt jelenti hogy nem olvastál mnb-s inflàciós jelentést. ( maginfláció 3,8-on áll, 4%-ön meg az inflációs tűréshatár, tehát az érték, amíg az államot kutyára nem fogja érdekelni ha Te jövő évben buksz pár tized százalékot az 5 millión reál értéken). Párnába sem muszáj tartani lehet látra szólón is hagyni bankszámlán pár tizedes kamata vagy devizában 1-2% feletti árfolyam elmozdulással.


Egy vállalkozáshoz képest ezek a hozamok nehezen értelmezhetőek, mivel nagyságrendileg marad alatta a beruházási érték az 5 milliónak, egy 5 év alatti 1,3 milliós adózott eredményhez.


Ha nominálisan nézem ahogy itt szokás a map+-t akkor csak a vállalkozásba fektetett egyszeri kockazati tőke 400.000 Ft hozott elmúlt 4 év alatt 25 millió feletti bevételt ( nem számolva a számokra nem ható reális tényezőkkel csak input output értéket nézek ) .


Ezt akárhogy vonogatok le bármit is belőle nem lesz 5 millió befektetésre 1,3 millió profit. Max éves szinten csak, ami 5 év alatt meg 5*1,3millio lenne a maradék 4,6 millió latea szóló saját -tőkén felül.

2019. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Magas az inflacio, monjuk 3%. Tehat az 5%-3%=2% real kamat helyett inkabb tartsuk latrszolon, aminek 0-3%=-3% a real kamata? tehat -3>2 ?
2019. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ilyen mocskos allamrol el tudom képzelni hogy lenyulják
2019. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Reál kamatot nem úgy számolsz, hogy az inflációt kivonod a nominális hozamból.😊


Reál kamat = ((1+nominális kamatláb) / (1+inflációs ráta))-1


Látra szóló tartás esetén, ha nem forintban tartod, hanem pl. az inflációt befolyásoló devizában, akkor az elenyésző kamat mellett az àrfolyamrésen nagyobb is lehet a hasznod , mint az állampapíron. Illetve nincs visszaváltási ktged sem ha s.o.s. kellene a likvid tőke egy-egy magasabb hozamú pozíció nyitáshoz.


Egyikre sem lesz befolyásoló hatásod, de mindkettő hatással lesz a befektetésedre azonos mértékben a maginfláción keresztül.


Maginflacioval azért érdemesebb számolni, mivel az államot hitelezed konkrétan, nem a nemzetközi gazdasági szereplőket, amiknek a hatása torzítja az inflációt. A jelen érték tényleges vásárló erejéről nem is beszélve.

2019. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!