Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valakinek van, vagy volt...

Valakinek van, vagy volt hasonló tapasztalata a Jeunesse MLM hálózattal, vagy csak elszigetelt jelenség amit tapasztaltam?

Figyelt kérdés
1,5-2 hónapja a feleségem elhívták egy nagyszabású rendezvényre azzal az indokkal, hogy ott olyat fog hallani, amitől megváltozik az élete. A fölös energiáit lekötendő, gondoltam elengedem, a gyerekek már nagyok, így a főállása mellett ha tud ebből egy kis kereset kiegészítést generálni akkor hallgassa meg, de csak úgy ha nem kell pénzt beletenni. Direkt megkérdeztem a feleségem, majd nehogy előálljanak olyan magyarázatokkal, mint a vissza nem térő alkalom, és társai, csak hogy pénzt csikarjanak ki belőle, így fel is hívattam a szponzorát. Amit kihallottam a telefonból, arra inkább azt mondanám, hogy a 16 éves fiunk 5 perc felkészítés után értelmesebben válaszolt volna mint az a nő, aki a vonal végén hablatyolt. "Persze nem kell csomagot venni, meg majd megoldjuk okosban, ..." Gondoltam ez is jól kezdődik, de a kezdeti lelkesedést egy kézifékkel nem akadályozom meg és elengedtem. Miután hazajött a feleségem, teljesen fel volt spannolva, hogy még beszélgetett a szponzorával az előadás után, és ez maga a megvalósult álom, itt összetartás van, ez egy nagy család, s mielőtt folytatta volna szóltam neki, hogy mehet mosni, a kis családjára, mielőtt nagyon belemerülne. Próbált közben meggyőzni, hogy vegyünk egy csomagot most 200 ezer forintért és milyen jó lesz majd, hogy ő ezután fog keresni hetvenezer forintot, s a csomagot meg külön külön eladja részenként, mert úgy viszik mint a cukrot. Na erre mondtam, hogy szó sem lehet róla, itt befejeztük. Gondoltam én, hogy ezzel a téma lezárva, de nem így történt, mert egész héten hívogatták ketten is, hogy ne maradjon le, ....

2019. nov. 4. 11:06
 1/10 A kérdező kommentje:

Folytatás: Mondanom se kell a deviza hitelben buktunk 2 japán yenes autót és a svájci frankos hitelen majdnem buktuk a lakást, de a család egyben maradt és újra építettük az életünk. A feleségem egy hét után már arról ábrándozott hogy neki is Porsche-ja lesz mint az egyik fő szponzornak, s ne akadályozzam az álmai megvalósításában. Na innentől mintha abbamaradt volna ez a dolog, pedig csak ment az agymosás a háttérben. Még szerencse hogy közös társszámlát nyitottam a feleségemmel, mert egyszer csak kapom az értesítést, hogy a 100000 forintos folyószámla hitelkeret emelést a bank elbírálta és 500000 forintra módosította. Először még azt gondoltam, milyen nagylelkű a bank, ha már a deviza hitelnél megvágtak, most így év vége felé így akciózza a személyi kölcsön lehetőséget. Ezt amikor említettem vacsora közben az asszonynak, teljesen fel volt háborodva, hogy mit kutakodok én a személyes dolgai után. Gyorsan elmagyaráztam neki, hogy a számlához emlékezzen vissza, nekem is hozzáférésem van, s így kaptam sms-t, mire kikérte magának és megkért hogy vagy lemászok a számlájáról, vagy nyit külön saját számlát, amihez nincs közöm. Én csak álltam és néztem, hogy jól hallok!

Bementem a bankba és jeleztem, hogy köszönöm nem kérjük és állítsák vissza az eredeti hitelkeretet, amit korábban sem használtunk fel. Ezt követően 1 napig hozzám sem szólt az asszony, majd az első kedves szava az volt, hogy fog még ő a saját lábán állni, amire viccesen azt mondtam, annak csak örülni fogok, mert Isten őrizz hogy lebetegedjen és leessen a saját lábáról. Viszont a tekintete és reakciója elég érdekes volt, mint akinek elvették a játékszerét. 20 év alatt soha nem tapasztaltam ilyen reakciót. Megkértem, hogy fejezze be ezt a Jeunesszes dolgot és lépjen túl rajta, amit meg is ígért. Majd furcsa lett, hogy a munkahelyi túlórákra hivatkozva később ér mindig haza, na meg 3 hét után jött az újabb telefonszámla. Csak 20000 forintról a szokásos 7800-8200 helyett. Kérdőre vontam, s a képembe vágta, majd ki fogja fizetni, s hagyjam önállóan élni, ne akadályozzam a munkájában. Itt kezdtem elveszíteni az önmérsékletem, de visszagondoltam, amikor a 2 kocsit vitte a bank 7 éve és a gyerekeket gyalog és busszal kellett iskolába hordani, akkor nem volt köztünk hangos szóváltás, akkor most sem fogok veszekedni.

2019. nov. 4. 11:08
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Minden MLM hálózat pont ugyanilyen. Eleve a nejednek lehetne annyi esze, hogy nem megy bele ilyenekbe. Ha valaki felhív, hogy egy előadástól megváltozik az életem, akkor megköszönöm neki a lehetőséget, ráteszem a telefont, és tiltom mindenhonnan. Nem hogy még elmenjek meg hagyjam, hogy bepalizzanak.


Aztán persze az is megér egy misét, hogy hol vannak a preferenciáid, mennyire okos pénzügyi döntéseket hoztál te (három devizahitel? Két autó? Minek?), mekkora szabad mozgásteret hagysz a nejednek, és leginkább hogy beszélsz/bánsz vele. Utóbbit megválaszolom: mint egy gyerekkel. És úgy is viselkedik egyébként.

2019. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ez komolyan meglepett? Az összes MLM csürhe így működik és az emberi kapcsolatokra épít.
2019. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is ez volt igazán a meglepő, hanem az hogy elkezdtem m nyitott szemmel járni. Észrevettem, hogy a fiatalkori kis titkos naplója a szekrény mélyéről előkerült és a táskájában hordja. Vasárnap állítólag barátnőivel találkozott, kicsit átfázott és vett egy kádfürdőt, gondoltam, akkor én meg belenézek abba a naplóba, amibe eddig soha nem szándékoztam belenézni, mivel szerelmünk hajnalán erre megkért. Amikor kinyitottam és a végéről visszafelé kerestem az utolsó bejegyzéseket, akkor szembesültem azzal, hogy itt mi folyik. Voltak jegyzetek külön lapon mit kell csinálni, s a naplóban egy 2 oldalas ima a jeunesz család istenhez, ahol a célok és álmok külön fel voltak sorolva, s mindent köszönt ennek a hálózatnak, s hogy a nagy család részese lehet, s majd jeunesz isten segedelmével meg fog adni mindent a gyerekeknek, amit én nem adtam meg nekik eddig, mert ki volt emelve, én vagyok az egyik ember aki az önmegvalósításában akadályozom, a másik meg az anyja. Szerencsére mama, így hívom anyóst, elég veszedelmes tud lenni, de nekem eddig nem volt hozzá szerencsém. Gyorsan felhívtam, hogy ha van ideje ugorjon már fel. Én megmutattam a kis imát, ami inkább szekta jelleg, mintsem vallási közösség, s a meleg fürdőből hideg zuhany lett a drágámnak. Az anyja leteremtette, majd jöttem én. Próbált magyarázkodni, hogy csak a családját nézte, de azokra nem tudott ésszerű magyarázatot adni, hogy honnan vette a bátorságot, s mama számonkérte milyen viselkedés az aki a családját így cserben hagyja és egy ilyen céget tekintsen a családjának és katolikusként Isten káromlásnak nevezte amit tett. Feleségem azzal magyarázta miután elsírta magát, hogy neki ezt mondták hogy így kell csinálni, mert egy férj lehet most ott van, de a gyerek az elsődleges és saját magad, őket kell nézni, mert lehet a férjed elhagy, s akkor hogy fogod a gyerekeid felnevelni, házat venni....
2019. nov. 4. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdést át kellene mozgatni a családi kapcsolatok / válás kategóriába...
2019. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet van benne valami igazság, mert állítólag van aki részben ezért vált el, inkább az új családot választotta és otthagyta a férjét, aki addig pénzelte. Na meg összeszűrte valami alkoholista vezetővel a levet és ez volt a kirobbanó forrása a válásnak, a nő elhitte amit a szponzora ígért neki, hogy ő is elhagyja a feleségét, és hónapokig munka ürügyén találkozgattak, s a nő koppant mert ottmaradt gyerekkel, pénz nélkül.
2019. nov. 4. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés nem a Jeunesse-ról, nem az MLM-ről szól de még csak nem is üzleti témájú.


Ez egy emberről szól, aki megbukott mint férj, megbukott, mint családfő, s megbukott, mint felelős döntéshozó. Megbukott a saját életében, megbukott a pénzügyi döntéseiben, s megbukott abban, hogy nyitott legyen az újra. Ez a történet egy bukott zsarnokról szól.


Az MLM (s most ne menjünk bele abba, hogy melyik, mert nem épp a Jeunesse a top-MLM) egy lehetőség. Egy lehetőség arra, hogy kockázatmentesen biztosíts egy jobb életet magadnak és a családodnak.


Egy alaposan megfontolt döntést követően egy jó MLM-hez csatlakozni felér(het) egy megváltással. (S ezt az érzést nem épp a Jeunesse fogja adni.)


Egy jó MLM nem pénzt visz, hanem pénzt hoz.


Egy jó MLM-ben nincs csatlakozási díj, nincs tagsági díj és nincs éves megújítási díj sem. (Többek között ezért nem lesz soha a Jeunesse top-MLM.)


Egy jó MLM-hez való csatlakozást a családi kassza meg sem érez, mert csak annyi történik, hogy a fogkrémet, sampont, egyéb higiéniai és kozmetikai termékeket, esetleg vitaminokat egyszercsak nem a teszkóban vesszük meg, hanem a gyártótól, törzsvásárlói- vagy nagyker-kedvezménnyel, de mindenképpen diszkont áron.


Szóval, ha csak úgy ki kell venni a családi kasszából kétszázezret egy kezdőcsomagra, amely olyan termékeket tartalmaz, amiket egyébként biztosan nem vennél meg, akkor azt felejtsd el!


Természetesen más az a "kezdőcsomag", amelyik olyan kedvezményes árú termékekkel van tele, amiket egyébként is megvennél drágábban a teszkóban vagy épp a patikában a következő 60 napban.

2019. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Udv. Esetleg valaki tudja hogy lehet ebből kilépni? mert én regisztráltam és rá jöttem hogy nem tudom minden honapba finanszírozni.
2020. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Nem kötelező vásárolni.

2020. ápr. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
És akkor ez torlodni fog vagy mi ha nem vásárolok?
2020. ápr. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!