Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új munkáltatónak korábbi...

Új munkáltatónak korábbi munkahelyek (idei) papírjainak odaadását megtagadhatom?

Figyelt kérdés

Az ezt megelőzőről a kilépő oké, de miért kell neki az összes? Ő csinálja meg majd az adóbevallásom, és azért? Eddig adóbevallás idején sose dolgoztam, így mindig én gondoskodtam,h elkészuljon a bevallas.


Muszáj odaadnom őket? Csak adobevallás miatt kérik? Ha nem adom őket, nem tudják elkesziteni egybe?


2019. nov. 7. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy adóbevalláshoz, de őszintén szólva én még nem láttam olyan céget, aki megcsinált volna egy "komplikáltabb" adóbevallást (nem komplikált = annál a cégnél vagy január 1-től év végéig, és semmi más. Apámnak azért nem csinálták meg egyszer, mert örökölt közben, és ezt már macerás lett volna beleírniuk.)

Nem lehet, hogy írtál valami tapasztalatot, és azt akarják ellenőrizni, megvan-e?

2019. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó munkahelyed kilépő papírjait kérhetik, a többit nem.


Amúgy meg már nem a cégek csinálják az adóbevallást, hanem a NAV, tehát nem az adóbevallás miatt kérik.

2019. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem volt szó korábbi helyekről pontosan. Igazából egyszerű raktári betanított munka, méghozzá közvetítővel kötöm a szerződést igazából. Az általatok írt alapján, akkor azokat nem nyújtom át. Köszi
2019. nov. 7. 17:48
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Csak a letiltás igazolást kérhetik. Ugyanis a munkahelyed kèszfizető kezes. Vagyis ha ezt nem hajtja be rajtad, akkor neki kell fizetnie. Ezt köteles vagy bemutatni,
2019. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!