Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizetett kötelező biztosítás?

Nem fizetett kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés

2012ben kötelezőt csináltattam online a segédmotoromra, amit nem fizettem, mert használaton kívül volt. 2014ben a CREDITEXPRESS egy fizetési felszólítást küldött aminek eleget tettem. A lakcímem megváltozott. Levelet, nem kaptam többet.

Ha nem fizetem a kötelezőmet, akkor automatikusan megszűnik a kötelező biztosítás? Ha kifizettem a tartozást a behajtó cég által, akkor ugye nem hosszabbítják meg a biztosításomat? Nem szeretnék újabb papírokat csekkeket kapni.

Tudom. Miért nem gondoltam erre hamarabb, mert volt 5 évem rá, de egy ismerősöm most hívta fel a figyelmemet, hogy a biztosítások maguktól hosszabbodnak a megszüntetés végéig. És gondoltam rá, ha meg is hosszabbítják a tartozás rendezése után, akkor nem tudhatok a fizetési felszólításokról, ha a régi címre mennek a levelek. A fiókomba sem tudok belépni, mert fater csinálta és nem emlékszik se a felhasználó névre, sem a jelszóra.



2019. nov. 8. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes történet.

Ha határozott időre kötötted a biztosítást, akkor biztos, hogy megszűnt. Valószínűleg amúgy is felmondta a biztosító díjnemfizetés miatt.


Az, hogy nem tudsz belépni a fiókodba elég gyenge. Gondolom van a biztosítónak személyes vagy telefonos ügyfélszolgálata.


A kötelező biztosítás kötelező, ha forgalomban van a jármű, függetlenül attól, hogy használod-e vagy sem. Ezért azokra a napokra, amikor nem volt biztosításod, fedezetlenségi díjat kell fizetni. Erről itt találsz infót

[link]

1-12kW-ra 2013-tól ez 127.750 Ft.


Nem világos, hogy azóta mi történt, forgalomban van-e egyáltalán.

2019. nov. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem hosszabbodnak maguktól, hanem megszűnnek és ahogy az előző írta Mabisz díjat kell fizetni rá, fedezetlenség miatt napi díjjal, illetve annyi kiegészítés, hogy új biztosítást csak ugyanannál a biztosítónál köthetsz rá ahol megszűnt az előző (pl. díj nem fizetés miatt ) és éves díjként előre egyben kell rendezned a biztosítást. Tehát az egy plusz költség az elmaradt biztosítási díjon és behajtási járulékos költségein, a megszűnésig tartó időszara és a megszűnés után az új biztosítás kockázatviselés kezdetének a napjáig tartó mabisz díjon felül.
2019. nov. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Persze mindezt csak akkor, ha időközben nem vonattad ki forgalomból, nem jelentettél be érdekmúlást, hogy eladtad, üzembentartóival átadtad, vagy épp szétbontottad. ( De feltehetően nem jelentettél le semmit, mert mint írod nem tudtál kommunikálni a biztosítóval :-) )
2019. nov. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Kötöttél a biztosítóval egy szerződést.

Felhívod/felkeresed a biztosítót és ők PONTOSAN el fogják mondani, mi a helyzet.

Mi itt csak találgatni tudunk, bár elég pontos és jó válaszokat kaptál.


Eskü, nem értem, hogy ha valakinek van valamilyen hivatalos problémája, akkor miért a Gyakorin akarja megoldani? (nagyon hülyén néző smiley)

2019. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Nekem volt már nemfizetés miatt megszűnt biztosításom, felmondta a biztosító, kiküldték a csekket, befizettem, aztán kivonattam a forgalomból a kocsit (motorcserés lett volna, így kárt időközben nem okoztam vele értelemszerűen).


Jóval később lett újra autóm, máshol kötöttem a kötelezőt, negyedéves díjat fizetek, de be kellett írni, hogy az előző nemfizetés miatt szűnt meg, és elég borsos ára van a biztosításomnak.


Viszont azt nem tudom, hogy ez változott-e azóta, meg ugye te nem is írtad, hogy leadtad volna a rendszámot.

2019. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Segédmotor. Nincs rendszáma.
2019. nov. 9. 14:07
 7/7 A kérdező kommentje:

Segédmotorra úgy látom 0 forint. Akkor jó.

Felveszem a kapcsolatot a biztosítóval, bár úgy sem lesz semmi ezek szerint.

Köszönöm a gyors választ!

2019. nov. 9. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!