Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha több törlesztőrészletet...

Körmendi Hajnalka kérdése:

Ha több törlesztőrészletet fizetek mint kéne, a plussz összeget ki vehetem? A hitelem az OTP Banknál van

Figyelt kérdés
2019. nov. 12. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Termeszetesen nem
2019. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen igen. A havin feluli osszeg tulfizeteskent van jelen es a kovi havit abbol vonnak le, azonban visszakerheted.


En reszlegesen elotorlesztettem a hitelem. Bementem a bankba, levontak a kartyamrol a penzt. Nehany het mulva küldtek egy levelet hogy mit csinaljanak a tulfizetessel. A futamido csokkenjen, a részletek osszege vagy amig van a tukfizetesbol addig abbol vonjak le a pénzt. Mig megjott a level, varatlan dolog tortent a családban, igy kellett volna az az összeg amit elotorlesztettem.

Telefonon megkerdeztem van e lehetoseg a penzt visszakapni, azt mondtak van. Bementem az otpbe es ott irattak velem egy kézzel irott kervenyt es 1munkanap mulva visszakaptam a penzt. Kozben 1havi reszletet levontak, mert esedekes volt. Igy majdnem az egesz összeget visszakaptam.

2019. nov. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem fogják visszafizetni, vagy ha nagy nehezen igen, akkor annak díja lesz.

A bank nem hülye, nem dolgozik ingyen.

A hitel nem arra van kitalálva, hogy ha akarok, többet törlesztek, ha meg pénz kéne, akkor a hitelből veszek ki.


Amit csinálsz, mármint a többlet-befizetés, az előtörlesztés. Nem csodálkoznék, ha bemennél ebből visszakérni, vernéd az asztalt, és erre szerződés-módosítási díjat számolnának fel.

De szerintem nem is engednék. Miért? Mert a törlesztett hitelből nem lehet kivenni!

A 3-asnak akkor lenne realitása, ha úgy működne, hogy a tényleges törlsztőt levonják a hitelből, a különbözetet meg egy másik számlán gyűjtik.

De nem ez van, hanem a teljes befizetést vonják le.

Azzal remélem nem árulok el nagy titkot, hogy minden egyes törlsztőrészlettel fizetünk tőkét is meg kamatot is.

A törlsztési periódus elején főképp kamatot fizetünk, ezért látjuk azt, hogy a tőkeösszeg alig-alig csökken.

Aztán ahogy telnek az évek, egyre kisebb rész megy a kamatra, és egyre nagyobb a tőkére.

Ezért van az, hogy ha idő előtt tudod rendezni a hiteled, azaz VÉGTÖRLESZTESZ, kevesebbet kell egyben befizetned, mintha az eredeti összeggel, az eredeti határidőig fizettél volna.

Miért? Mert időarányosan kevesebb kamatot számol a rendszer. Így ha valaki évekkel korábban tud végtörlszteni, pl. egy örökségből, akkor milliókat is "nyerhet".

Szóval ha befizetsz x összeget havonta, akkor a következő havi törlsztőd már máshogy alakul, más összeg lesz benne kamat és más a tőke.

Ha te most bemész, hogy azt a plusz összeget visszakéred, akkor azzal vissza kell vonni sok-sok havi (évi?) törlesztőt, és mindent újra számolni, hisz minden változik.

Jelen állás szerint azért állsz jól, mert csökkent a futamidőd. Ez jó dolog.

De ne felejtsük el, hogy a törlesztés nem folyószámlára történik, amiről tudunk kivenni, hanem hitelszámlára, ami egyirányú! Oda csak befizetünk, nem pedig kiveszünk.

Egy példa:

havi 50 ezer a törlesztőd, még 30 hónapig, de te jobban keresel, és havi 60 ezret fizetsz. Azaz havi 10 ezer pluszban leszel, 5 havonta befizetsz egy plusz hónapot, 10 hónap alatt 2 plusz hónapot, a 30 hónap alatt meg már nyertél 6 hónapot, sőt ugye a végét nem is számoljuk. Szóval a szerződés szerinti futamidő neked fél évvel korábban véget ér, és még egy picit többet is nyersz, mert mint írtam, arra az utolsó fél évre eső kamatot sem kell fizetned.

Na ezért nem éri meg a bankoknak a végtörlesztés, de az előtörlesztés sem igazán. Nekik az éri meg, ha úgy fizeted, ahogy a szerződés szól.

2019. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Minek okoskodsz? Aug 10en fizettem be 150kt reszleges elotorlesztesre. Ez kb 9honapnyi reszlet lett volna. Akkor nyilatkoztam hogy a futamidőt akarom csokkenteni. De megis kikuldtek egy levelet hogy nyilatkozzak mit csinaljanak az összeggel. Futamido csokkentes, részlet csokkentes vagy a tulfizetesbol vonogatjak le a törlesztőt es addig nem a csoportos beszedesbol. Mivel a posta miatt nem tudtam idoben nyilatkozni igy eloszor automatikusan a 3.lepett eletbe. Aztan a kovi honapban ujra jott a level, ekkor mar idoben, epp visszaakartam kuldeni az eredeti futamido csokkentes szandekaval. De jott a varatlan dolog, ekkor hivtam fel oket, es mivel meg a rendszerben tulfizeteskent volt enykolve a kervennyel visszakerhettem.


Forintra pontosan visszakaptam az időközben 2torlesztot mar levont osszeget, egy munkanap alatt.


Szoval ha tulfizetesed van, visszakerheted.

2019. nov. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te okoskodsz, de az a példa egyedi, egyszeri eset volt, te meg úgy kezeled, mintha törvényszerű lenne.

Nem az.

Próbáld elfogadni, hogy nem így működik.

Nálad lehet valami hiba csúszott a folyamatba, az ügyintéző valamit nem rögzített, és ezért kellett utólag nyilatkoznod.

Ha bemész, elintézed az előtörlesztést, és fizetsz, akkor később nem fognak levelet küldeni, hogy nyilatkozz, mit csináljanak az előtörlesztett összeggel.


Olyan ez a példád, mintha házat néznél, megtetszik egy, megírjátok az adás-vételit, benne van, hogy milyen számlaszámra és mennyit utalt. Te elutalod, majd az eladótól kapnál egy levelet, hogy mondd meg, mi legyen a pénzzel, akkor kell a ház, vagy inkább utalják vissza neked? Vagy a 10 milliót betudják 123 havi albérleti díjnak?


Butaság, fogadd el. Ha már leszerződtél valamire, akkor utólag nem kérdeznek, hogy a befizetésedet mire fordítsák.

De áltasd magad ezzel, mondjuk nem tudom, mire jó neked, ha azt hiszed, hogy ez egy normál hitelnél mindig így működik.

2019. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mar a bankban elmondta az ügyintézo hogy fognak kuldeni egy levelet. Hiaba nyikatkoztam a bankban arról hogy mire szanom, futamido csokkentes, en is furcsalltam hogy erre miert van szukseg.


A lenyeg, amig a rendszerben tulfizeteskent van jelen, visszakerheted. Ha sikeres az elotorlesztes, tehat valtozik a futamido vagy részlez, kvazi elkoltottek a penzt, akkor mar nem.

2019. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!