Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha feladtam egy sima levelet...

Ha feladtam egy sima levelet ( akármennyi értékben), és nem érkezik meg a címzetthez köteles vagyok visszafizetni az összeget? Annak ellenére is, hogy én becsülettel feladtam? Érdekesnek tartom, hogy csak úgy eltűnt.

Figyelt kérdés
Sokkal messzebb már másnap ott volt a szintén simán feladott levél.
2019. nov. 8. 08:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen összeget fizetnél vissza?
2019. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
4600 Ft
2019. nov. 8. 08:26
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Tehát sima levélként feladtál valamit, amit megvett tőled valaki. És most reklamál, hogy nem érkezett meg hozzá az, amit kifizetett.


Nem tudsz semmit tenni, lehet, hogy tényleg nem kapta meg, az is lehet, hogy megkapta, de látta, hogy sima levél, így mondhatja azt, hogy nem kapta meg, sosem derül ki.


Fizesd vissza az árát és legközelebb ne sima levélként add fel. Igaz drágább, de ezt el lehet kerülni.

2019. nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ő kérte, hogy így adjam fel, mert nem fog annyival többet fizetni.

Én meg nem fogom elkárolni más képét, a saját pénzemből.( 400-500 Ft az ajánlott ő meg ad 120 Ft-ot sima levélre, mert spórolni akar,én pedig pótoljam ki az összeget)

De tanultam ebből, ha kell neki ajánlott feladással viheti, ha nem akkor sajnálom.

2019. nov. 8. 08:36
 5/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem veszett el 5 ezer ft értékű ajánlott levelem Németországból amit nekem küldtek..

Annak is nyoma veszett nyáron, hiába írtam ide, oda amoda nyomkövetési számmal..a posta azt mondta 30 napon belül jelez.. semmi..

Akkor mi értelme van az ajánlott feladásnak is????

2019. nov. 8. 08:37
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Igen, köteles vagy.

1. Nem tudod bizonyítani, hogy tényleg feladtad

2. Mivel sima levélként adtad fel, azt sem tudod bizonyítani, hogy ő megkapta.

Könyvelt küldeményként (ajánlott levél) mindkét problémát elkerülhetted volna.

3. Mivel te adtad fel a levelet, a postával te vagy szerződéses viszonyban, tehát nem a címzett felelőssége, hogy bizonyítsa az igazát.

2019. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
aham,hogyne-hogyne..
2019. nov. 8. 08:45
 8/18 A kérdező kommentje:
érdekes ez különben..,amikor én vagyok az eladó..nekem valahogy akkor sincsenek jogaim,,akkor is a feladót védik itt mindig..amikor meg nekem nem jön meg valami szintén én vagyok a hibás ez qva érdekes..
2019. nov. 8. 08:46
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az első szabály: nem adunk fel sima levélként 1.000 ft feletti terméket (ezt a szabályt én találtam ki, magamnak, eladóként :-) )

Második szabály: nem adunk fel sima levélként semmit, hanem körmünk szakadtáig próbáljuk a vevőt meggyőzni arról, hogy Ő azt ajánlottan szeretné :D , felhívod a figyelmét - postázás előtt - hogy elveszhet a levél, stb. Nekem van erre egy külön sablon levelem, ha szeretnéd, elküldöm Neked.


De hogy a konkrét esethez is hozzászóljak:

egyáltalán nem biztos, hogy még nem fog megérkezni a levél A Posta az elsőbbségit 2 napra, az ajánlottat 5 MUNKANAPra, a sima levelet meg határidő nélkül vállalja. Nekem jött már meg 8 nap alatt is levelem, sima.


Még valami: ha az ajánlott levél bizonyítottan a posta hibájából veszik el, akkor a posta fizeti a kártérítést: ehhez olyan dolog kell, hogy pl. látszik a rendszerben, hogy x postán felvették és onnan nincs további lépés. Ilyenkor kerestetni kell/lehet a ragszám alapján és a kártérítés fedezheti a kárt.


Egyébként milyen oldalon adtad el? Van értékelés ott?

2019. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

MarketPlaceről írt rám a nő, utána Facebook chatben folytattuk a beszélgetést az eladással kapcsolatban.

Köszi utolsó hozzászóló! Kedves vagy! :)

2019. nov. 8. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!