Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez érvényes? Egy évvel ezelőtt...

Ez érvényes? Egy évvel ezelőtt egyik ismerősömmel megbeszéltük, hogy megveszek tőle néhány

Figyelt kérdés

dolgot 300 000 Forintért, de részletekben fogom fizetni. Egy papírcetlire ráírta az összeget, a fizetési határidőt és a szem. Ig. Számomat majd aláírtuk. Szerintem ez igy eleve kevés, hogy hivatalos legyen...

Most nyaggat, mikor fizetek, mert még tartozok neki 45 000-el,amit már én kifizettem, csak ő egy facebookos beszélgetés alapján számolgatta nem pedig egy hivatalos sms alapján.


2019. nov. 13. 08:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, én nem kaptam példányt a cetliből.
2019. nov. 13. 08:32
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Szóban is lehet szerződést kötni, kivéve néhány speciális helyzetben és vagyontárgyra (pl. lakás, autó), amelyeknél a törvény megköveteli az írásba foglalást. Szóval ha semmit sem írtok a cetlire, a szerződés elvileg akkor is érvényes lett volna. Az más kérdés, mennyire praktikus egy 300 000 Ft-os ellenértékű és elhúzódó, több részletben kifizetésre kerülő vásárlásról semmilyen egyértelmű, írásos bizonyítékot nem készíteni vagy hagyni. Így aztán most ott álltok, hogy ő is mond valamit, hogyan gondolta, meg te is, hogyan gondolod.
2019. nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha az ismerős9d perre viszi, megnyeri a pert. Bár nem voltak tanúk, de akkor is aláírtál egy papírt amiben vállatad, hogy részletben fizetsz havonta. Teljesen mindegy, hogy szép illatós, pecséttel elátott papírra, vagy papírcetlire írtatok, az aláírásod ott van. 45 ezer forinttal tartozol ég, vagyis eddig havonta fizettél neki. Haverod a bíróságon ezt is felhozhatja, hogy bár nem írták alá tanúk, bár nem rózsamintás papírra írta a ketőtök között megállapodott szerződést, de fizettél. Bíróságon is elfogják fogani, hogy igenis volt szerződés köztetek, és akkor veszíteni fogsz. Ki kell majd fizetned a hiányzó 45 ezer forintot a haverodnak, és mint vesztes fél, neked kell kifizetnio a bírósági per költségét is.

Amúgy szerződést szóban is lehet kötni.

2019. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 09:29 vagyok.

Azt elfelejtettem megírni, hogy tapasztalatból beszélek. Én szintén iskolai füzetből kiszedett papírra írtunk szerződést 1 millió forint kölcsön miatt, amit ahogy a szerződésben is leírtunk havi 20 ezresével fizeti vissza az illető. Kifizetett 4 havit, utána közölte, hogy a "szerződésünket" feldughatom a fenekembe, mert se tanúk, és nem hivatalos. Perre vittem. Tudtam bizonyítani, hogy 4 hónapig fizetett, és ott volt a papíron az aláírása. Vesztett, és azóta ki is fizette a pénzemet. Meg a per költségét is ráverték.

2019. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hivatalos sms🤣🤣🤣

Adás-vételit csak is 2 példányban 2 tanúval, mindkét fél személyes adataival írunk. Ha részletfizetés is van, akkor kp esetén minden részletről átadás-átvetilt kell írni szintén 2 példányban. Utalás esetén a banki bizonylat vagy kivonat a bizonyító erejű.

Facebook beszélgetés, SMS nem játszik.

Szóval ezt beszoptad.

2019. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont ezaz, hogy nem én szoptam be, mert elutaltam a pénzt, a maradékot is. Facebookon nem írtam meg neki, hogy elkuldtem, ezért követeli. Viszont a netbankon nyoma van.
2019. nov. 13. 10:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor küldd el neki a kivonatod azon részét.
2019. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha banki utalás volt, akkor tiszta ügy, bizonyítható az igazad.
2019. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!