Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor fognak jelentősen...

Mikor fognak jelentősen csökkeni az ingatlan árak Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mit gondoltok fognak e jelentősen csökkeni az ingatlan árak az elkövetkező 2-3 évben ?


Nagyon sok ellentétes véleményt lehet ezzel kapcsolatban hallani. Valaki szerint a mostaninál olcsóbb már sose lesz, és külföldön is hasonló fizetés/ingatlanár a standard, és eddig csak szerencsések lehettünk így Európán belül hogy kevés megtakarítással viszonylag könnyedén tudott még régen venni magának ingatlant az ember. Ezért mondják azt hogy még az okosabbak még 2017 elején vettek ingatlan ahogy elkezdtek már felszökni árak még akkor is megérte beszálni.

Másfelöl meg van az a csoport akik azt mondják hogy ennyi ingatlant nem fognak tudni eladni.


Ti mit gondoltok, érdemes várni vagy nem? Kifejtenétek álláspontotokat részletesen ?



2019. nov. 14. 08:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Jelentősen csak válság esetén fognak csökkenni, amikor nem lesz pénze senkinek. Amíg mindenféle támogatás van, és van, aki megvegye a lakásokat ennyiért is, addig nem fog csökkenni.
2019. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Most, hogy bejöttek az új állampapírok, elindult egy csökkenés a keresletben.

Már nem lakásba teszik az emberek a pénzt.

Eddig ez is hajtotta.

De ez max 10%, szal a Pesten 10 milla egy panel dolgot felejtsd el.

2019. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Már ereszkednek az árak.

Egy nagyobb visszaesés úton van így, már megy lefelé.

2019. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem soha!

Pl_ Én Heves M-i vagyok. A közvetlen szomszédban 2 ház is van eladó. Az egyik 3 éve és már 3 millát emelt, közben a lakáson semmit nem csinált. Addig albérletben volt kétszer is kiadva.

A másik kb 2 missit ráfordított, és a lakás ára 33 milla. Vette ~3 éve 16,5 milláért. MJ: A kétházú egy tervrajz alapján készült, és sorház, ami 5 különböző típusú... Akkor mikor fognak csökkenni??

2019. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem bőven elég lenne 500k / négyzetméter újépítésűre a 11., 13. kerületben. Az már megfizethető (IT-s vagyok :D , de IT-s ként is a jelenlegi árak borzalmasak )
2019. nov. 14. 08:53
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es hozzászoló!


"Az egyik 3 éve " aha tényleg ügyes hogy nyomja fel az árat, de ha 3 év alatt nem sikerült eladni akkor nem versenyképes az ár tehát túlárazott. Ha fél éven belül eltudná adni ilyen árért és lenne olyan hülye aki megvenné (esetekben van rá esély) , és ezt többet megtudják csinálni, akkor tényleg ezek a piaci árak. De amíg nem tudja így ezt eladni, addig ez nem érvényes

(Nyilván más kérdés, hogy addig albérletben kitudja adni, ugyan úgy termeli lovét )

2019. nov. 14. 08:57
 7/22 A kérdező kommentje:
Amúgy azt még a kérdéshez azt is elfelejttetem hozzá írni hogy az ingatlan árak nem azért magasak elvileg mert a Magyarok vásárolnak össze vissza (Részben mi is mert mindenki ebből szeretne megélni), hanem mert rohadt sok a külföldi befektető aki szaré-hugyé tud vásárolni, és ez nyomja fel az árakat. NA ezt kéne valahogyan korlátozni törvényesen ( Persze nyilván nehéz olyan törvényt hozni ami nem kijátszható )
2019. nov. 14. 09:03
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az említett környékeken felejtsd el, hogy lesz valaha 500k a négyzetméterár.
2019. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

"hanem mert rohadt sok a külföldi befektető aki szaré-hugyé tud vásárolni, és ez nyomja fel az árakat. NA ezt kéne valahogyan korlátozni törvényesen ( Persze nyilván nehéz olyan törvényt hozni ami nem kijátszható )

"


a rohadt sok külföldi ( de magyar is ) befektető kivár, már rég nem ebbe fektet. Törvényesen az áfa fogja korlátozni.

Egy befektető most visszaigényel egy 20 milliós ingatlanon 1 milliót, jövőre meg vissza fog tudni igényelni 5,8 milliót. Ennyivel kerül majd neki kevesebbe ugyanaz az új ingatlan. Használt meg nyilván még kevesebbe kerülne, ha nem lenne túlárava az eladó általl aki nézegeti a hirdetéseket és egy túlárazott kínálati árhoz igazítja a saját eladási árát.

Persze ez évek, amíg lesznek ehhez még állami támogatások is, meg hitel nélkül önerőből vásárlásra képtelen vevői kör és a kínálati oldalon az ecceri magánszemély eladó rájön, hogy nem reális az, hogy az ő ingatlana többet érjen nettó áron, mint egy új építésű ( az újabb előírásoknak is megfelelve )


Állampapír helyett, meg lasan jönnek vissza az egyéb befeketeések, met relértük a 4%-os tűréshatárt maginflációba, így lassan monetáris beavatkozás fog kelleni az év végéig kitartó, gyorsuló infláció ellensúlyozására, ami érinti az alapkamatot is jó eséllyel. Az pedig jobb hozamot tud biztosítani egyéb befektetésben az állampapír helyett, és egyben nehezítheti a hitelfelvételt is lakásra, ami a keresletet vetheti még inkább vissza a lakáspiacon, így megint csak alacsonyabb árakkal lehet érvényesülni csak.

2019. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodtan várjál egy-két évet. IT-s vagyok én is, nem is kicsi jövedelemmel, de csak pislogok a jelenlegi árakon. Egyébként elég sok helyen már megírták, hogy Budapesten megállt az ingatlanpiac, a kedvező hitelfelvételi lehetőségek ellenére is. Ha tényleg lesz világgazdasági recesszió, akkor sokkal rosszabb lesz a helyzet.

Erre less rá:


[link]


Én még kitartok, a tisztes áremelkedést hajlandó vagyok megfinanszírozni, de jelenlegi árakat nem tartom értelmezhetőnek.

Arról nem beszélve, hogy ha új építésű ingatlanban gondolkozol, akkor jó ha alaposan utánanézel a befektetőnek/kivitelezőnek. Nemrég voltam egy ismerősöm luxuslakásában, egy év csúszással adták és nagyjából mindent újra kellett burkolni, folyamatosan jönnek elő a problémák. Önmagában ezzel sem lenne gond, csak éppen nem egymilliós négyzetméter árak mellet.

2019. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!