Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi összköltség csökkentéséhe...

Havi összköltség csökkentéséhez tippek?

Figyelt kérdés

Édesanyám egyedül nevel engem. Nagyon nehezen jövünk ki a pénzünkből.

Kertesházban élünk. Van egy kutyánk. Van saját autónk.

Tudnátok adni tippeket hogy hogyan lehetne a havi összköltséget csökkenteni?



2019. nov. 16. 11:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
8%

- Kutya utcára.

- Kocsi elad/olcsóbbra csere.

- Hús havi 2X.



A kaján tudtok fogni a legtöbbet. SOK tészta. SOK krumpli.

2019. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Hogy képzeled azt hogy a kutya az utcára? Szeretjük a kutyánkat!

Annak meg nem lenne értelme hogy eladjuk az autót, mert egy 2000-ben gyártott 19 éves Suzuki swift. Kb 300000-400000 Ft-ot ér, de még ezzel lehet sokat is mondtam.

A kajával folyamatosan próbálunk spórolni, de csak havi 2x hús az már durva.

Köszi az ,,értelmes” választ!

2019. nov. 16. 11:14
 3/30 anonim ***** válasza:
49%

Nem írtál semmit, hogy mennyi a bevétel, mire mennyi megy el - így nehéz tippet adni.

Az minden esetben igaz, hogy kaján sokat lehet spórolni.

Sok olcsó ételes receptet tudok, de gondolom, anyukád is próbálja megfogni a pénzt, ahol tudja.

Meg nem biztos, hogy a költséget kellene csökkenteni - lehet, hogy inkább a bevételt növelni: pl. hány éves vagy? Nem tudnál hétvégeken diákmunkázni?

2019. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
39%
Az autot el kell adbi draga a fenntartása, a kertes haz bizonyos reszeit nem kene mondjuk fűteni
2019. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok. Akartam diákmunkázni, de elutasítottak azzal az indokkal hogy esti tagozatra járok. Estiseket nem foglalkoztatnak.

Az autót semmi értelme nem lenne eladni, mert alig kapnánk érte valamit. Meg ha nem lenne, nehezen tudnánk bejárni a városba. Mert egy megyeszékhely közelében lakunk, és anya ott dolgozik, és én is ott járok iskolába. És sok helyre ahova járunk nincs közvetlen buszjárat, tehát sokat kell sétálni. Meg anya viszi magával a cuccát ami kell a munkájához. Autó nélkül ezt elég nehezen tehetné meg.

Azt nagyon megköszönném ha írnátok olcsó kaja recepteket.

2019. nov. 16. 11:43
 6/30 A kérdező kommentje:
Jah és nekünk nem lehet olyat hogy csak egy bizonyos helyen fűtünk a házban. Ha felcsavarjuk a hőfokot akkor mindenhol meleg van.
2019. nov. 16. 11:44
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

1) leírjátok mire mennyi pénz megy el és átgondoljátok, mi fölösleges, pl. üdítő, édesség, több fajta felvágott, mindenféle sajt, hajfesték, drága tusfürdő, parfüm. Ezek csak példák "felesleges" költésekre ha kevés a fizetés

2) akciósan, nagyobb tételben vásároltok amit lehet, az tovább kitart és összességében olcsóbb is

3) ha kevés pénz, a kocsi luxus

4) rezsi - nem kell felfűteni tökig a házat, fel lehet venni helyette egy pulcsit és úgy jó a 20 fok is

5) kisebb internet, mobil előfizetés és tévécsomag

6) turkálóból öltözködés

7) édesanyád keres egy normálisabban fizető állást

8) tavasztól őszig a kertben csomó mindent meg lehet termelni

9) nagyobb mennyiségben egyszerű ételek főzése - lefagyasztása -> internet a barátod, tele a net egyszerű és olcsó ételek receptjeivel, ami nem csak krumpli krumplival

2019. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%

Magyarán a mostani életszínvonalból nem akarsz lejjebb adni, megszabadulni a felesleges kiadástól(kutya), de spórolni akarsz.


Nos, spórolni az tud, akinek van luxus(nélkülözhető) kiadás az életében. Például ha évente jártok nyaralni, akkor nem kell járni nyaralni, a pénzt meg félretenni és nem elverni másra.


Ha a minimum szinten éltek már most, amiből nincs min spórolni, akkor nem spórolni kell, hanem a bevétel emelésére kell törekedni.


Ha nem vesznek fel diákmunkára, akkor el kell menni rendesre, 4-6 órában mosogatni, ha más nincs.

2019. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom hogy a kutya nem egy luxus dolog. Anya nem tud más állás után nézni, mert ezzel a végzettséggel ami neki van, csak ezt az állást tudja végezni. ( egyébként diplomája van ) Az autót meg nem fogjuk eladni. A fűtést nem vehetjük nagyon le, mert én nagyon könnyen megfázok és utánna a gyógyszer sem ingyen van.
2019. nov. 16. 12:05
 10/30 A kérdező kommentje:
Jah és Anyukám 15!!! éve nem volt nyaralni. Én apukámmal és a barátnőjével szoktam menni nyaranta 1x külföldre kb egy hétre. Mert apukámnak van pénze. De pl. most nyáron nem voltunk.
2019. nov. 16. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!