Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Magyar Posta Zrt. , hogy a...

A Magyar Posta Zrt. , hogy a fenébe engedhet meg ilyeneket magának? Milyen relevánsabb alternatívák vannak levél küldésre?

Figyelt kérdés
Volt pár olyan papír amit feladtunk az egyik üzletfelünknek. Tértivevényes küldeményként adtam fel. Tegnap délután hívott az üzletfelünk, hogy a papírokat Küldjem már át ma mert nekik kellenek. Egy kicsit megdöbbentem mivel 2. ellenőrzésre is ott volt, hogy a küldeményt átvették. Ma hívtak, hogy meg vannak a papírok és bocsánat a tegnapi sürgetésért. Mert mint kiderült kisebb település lévén a postás oda adta a szomszédnak mert az X Y néni ismeri a címzettet meg a szomszédja. Csak X Y néni nincs éppen optimális mentális állapotban tehát nem is emlékezett rá, hogy átvett valamit. 2 dolog van ami nagyon zavar. Miért adja oda másnak a levelet ha direkt tértivevénnyel kérem? Ezek alapján valaki oda hamisított egy aláírást az átvételi ívre.

2019. nov. 20. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Igen, sajnos ez mindennapos. Ami fontos, azt mi már csak futárral küldjük sk.
2019. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

futárral is köldheted.


Navos levelek mentek vissza tőlünk pl nem kereste jelzéssel, értesítő semmi nem volt bedobva. Szomszéd asszony teljes meghatalmazással rendelkezik nálunk is a székhelyre jövő küldeménynél, mert a telephelyeken szoktak lenni napközben zömében.


De van ahol meg már a postás ki sem viszi őket, hanem neked kell bemenni a küldeményekért :-)

2019. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk ez nem a cégtől függ, hanem az embertől. A legnívósabb cégeknél is lehetnek ilyen emberek.

És az a helyzet, hogy postást nem nagyon tudnak felvenni, mert senki nem vállalja.

Szerintem is nagyon gáz már a szolgáltatás, az emberek utálják. Kb csak az lenne a megoldás, hogy 2x annyit fizetnek nekik, de ilyen biztos nem fog megtörténni.

Max annyit tudsz tenni, hogy az adott postán panaszt teszel, és ők kivizsgálják.

De nem szeretnek hinni az embernek, mivel azzal bevallanák, hogy szr szolgáltatást nyújtanak.

Nálunk itt lakik a postás a faluban, és megfigyeltem, hogy fura módon hetente 1x volz levelünk, de akkor vagy 3-4 darab.

Otthon szétszortírozta szerintem, hogy ne kelljen minden nap minden utcába mennie. De gondolom, másnak is feltűnhetett, és kapott a fejére, mert egy ideje már az 1 db is be van dobva.

Reklámújság, pl. Tesco évente 1x-2x volt, már annyi sincs. Tuti, hogy a Tesco nem ilyen időközönként küld anyagot, mert vagy mindig küldene, vagy soha. Szóval az tuti ottmarad a postásnál, begyújtani pont jó.

Egy kedves barátom egyszer csak kapott egy értesítést, hogy megvonják tőle a munkanélkülit, mert nem jelent meg, pedig előzetesen ki volt értesítve. Nem olt. Ő nem kapott levelet. Bement panaszt tenni, érdekes módon a postás még emlékezett is, hogy dobott be értesítőt, de a kutya elszaladt vele. Nos, a kutyát pont nem érdeklik a levelek, biztos nem vitte el, meg ha el is vitte volna, akkor is ott lett volna valahol a kertben.

De máshol sem jobb a helyzet, Debrecen legnagyobb lakótelepén az aláírós levelet nem viszik fel a lakáshoz, már eleve meg van írva az értesítő, és csak azt dobják be. Pedig az ember otthon van és csak erre az egy levélre vár.

Aztán persze aznap már nem lehet átvenni, mivel a postás úton van...

Alapítani kéne valakinek egy piaci alapon működő postát, a Magyar Posta egyből csődbe menne. De gondolom, mivel ez állami monopólium, az állam nem hagyná.

2019. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Nekem mikor pénz jött, az értesítő nem jutott el hozzám. Utána személyesen mentem be, kerestem a postán nem tudtak róla semmit, csak annyit hogy nincs náluk. A feladó meg csak annyit hogy ő feladta. Közben annyi történt hogy visszafordították, mert nem vettem át, hiszen értesítést se kaptam róla, a feladónak pedig még nem érkezett vissza. De ezt már nekem kellett kinyomozni...


Aztán hivatalos dokumentum, értesítőt bedobták, de a küldemény nem volt a postán.


Arról nem is beszélve mikor csomagok "tűnnek el" rejtélyes körülmények között, ők meg csak szét tárják a kezeiket.


Szánalmas bagázs, le kéne az egészet dózerolni és sóval hinteni a helyét.

2019. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

"Mondjuk ez nem a cégtől függ, hanem az embertől. A legnívósabb cégeknél is lehetnek ilyen emberek."


Csak a Magyar Posta szolgáltatása olyan színvonalú, mintha egy autógyár olyan autókat adna ki a keze közül amiknek 0km-esen kiesik a kereke, meg nem fog a féke.

2019. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Panaszt kell tenni, de hát ugye senki sem akar kirúgatni senkit. De ebben az esetben nem fogják kirúgni a kézbesítőt, mert akkor tényleg a vezetőnek kellene lassan kivinni a leveleket... Ok, nehéz meló a kézbesítés, az - sincs - megfizetve, de azért azt nem kéne, hogy eltűnjenek a levelek, mert nincsenek bedobva az értesítők, hiszen ebből a címzettnek - akinek az égvilágon semmi köze a kézbesítő fizetéséhez - kára keletkezik. Nem a címzett a hibás, hogy kevés a kézbesítőnek a fizuja, de mégis a címzett szív.
2019. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És ezzel az autógyáras példával mit akartál mondani?

Egy szóval sem állítottam, hogy jó lenne a szolgáltatás színvonala. Az emberi oldal meg mindenhol lutri, épp úgy lehet lelkiismeretes egy dolgozó, mint nemtörődöm.


Nem értem egyébként, melyikőtök pontozza le a válaszokat, mikor kb mindenki ugyanazt írta, hogy a színvonal a béka sgge alatt van.

2019. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!